žolik

Jaké máte v dnešní době sousedské vztahy,jsou stejné,zhoršili se,žádne.

Nejlepší odpověď
Deli

Bydlíme na naší malé vsi 4 roky. Obec má 155 obyvatel, všichni si tu vidí do talíře. Do obce jsme ale zapadli, což je super, většina lidí nás tu nebere jako „náplavy“. Ale lidé jsou různí – parkuji auto venku, tak občas přibyde nějaká ta rýha, sem tam se dozvíme něco, co o sobě sami nevíme…
Asi je to zhruba stejné, snažíme se lidi neobtěžovat, ale jsme i tolerantní k druhým. Přímé sousedy máme 2 – s jedněmi vycházíme ve vší slušnosti (ale to je tak všechno), druzí dům prodávají, tak jsme zvědaví, jací noví sousedé nás čekají 🙂
A další přímý soused je potok, s ním se zatím kamarádíme, vyplavení jsme ještě nebyli. Tak mu nadbíháme tím, že koryto čistíme a kolem něj, na našem břehu, máme nasázené keře a květiny. Ještě sháním vodníka.

Další odpovědi
anonym

Byvale i nynejsi na 1 . Mam stesti. Vlastne ne !! Stesti maji oni ! 🙂 -iv-

anonym

Celkově vzato se zhoršily či dokonce zanikly anebo se nové nevytvořily.
Kdysi jsme se hromadně nastěhovali do novostavby, většina z nás měla malé děti a v prvotním entuziasmu nás spojovaly společné zájmy. Navštěvovali jsme se i pomáhali.
Pak se nájemci střídali nebo byly anonymní pronájmy a vztahy během let degradovaly až k pomezím lhostejnosti a sobectví.
Doplňuji:
Naplno se tu tak projevuje efekt anonymity velkoměsta, kdy se dnes v kapitalistické uspěchanosti, lidé vracejí z práce v podvečer a postupně se míjejí nejen doslova, ale i přeneseně.

dědapetr

Pořád stejné,bydlí tady ti samí jako dřív a tak se nic nezměnilo.

Džanička

Sousedské vztahy máme děsné, oni dělají hrozný hluk, mají hospodářství, to nám nevadí, ale jsou schopní o půl desáté večer vyjet s traktorem a za světel odvážet seno, protože ve dne na to bylo moc velké horko.. Trávu vždycky sekají kolem baráku vždycky když malá spí po obědě, tak že jí vždycky vzbudí, ani se nezdravíme, nemáme proč.. Také před barákem opravovali auta, motorky apod. to bylo taky něco, pořád jelo nějaké nářadí, celý den až do tmy, ale naštěstí si 5 km odtud pronajmuli autodílnu, tak jsme rádi aspoň za toto ticho.. Také měli blbý zvyk, že pravidelně o půl desáté večer přijelo auto a troubilo na ně, fakt síla.. Zatím to ustalo, takže jsem to teď musela zaklepat.. A když se vracely asi kolem druhé v noci, tak řvali jako hovada, že se to ještě hodinu ozívalo v okolí, fakt u nás není o co stát..

gnosis

panelak je zlo. pod nama psychicky nestabilni clovek se sebevrazednymi sklony, nad nama clovek ktery kdyz chodi, naslapuje jen patama takze nam zvoni lustr na strope. vztahy nulove, az na par sousedu kamaradu vrstevniku, co se zname od malicka. sousedy zdravim, ale tim nase socialni interakce vetsinou konci.