Avatar uživatele
dust8

Jaké máte tipy, na čem všem se dá rozumně ušetřit?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1048 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Na běžném životě bývá značnou položkou jídlo. Pokud se začneš živit sběrem a lovem, výrazně ušetříš a jako bonus ještě budeš hubnout.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

To záleží v jaké oblasti chceš šetřit. Někde se to vyplatí, někde ne. Když budeš např. moc šetřit na elektronice, tak se ti to vrátí častějšími závadami a menšími možnostmi využití. Platí jedno známé pravidlo „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci“. Já vyznávám celý život pravidlo, vždy zlatá střední cesta.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Asi nejvíce na tom, co kupujeme nejčastěji (tedy skoro denně). Na jídle (ale kvalitním, v menším množství), alkoholu (zřejmě nejvíce pivu), cigaretách. Potom na energiích. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Obecně na bydlení. nemá smysl, aby singl obýval kvartýr 2+1 a větší. Za menší byt se míň platí. Pak už jenom na energiích – výběr spotřebičů, otopného systému…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ludvikvzpurn

skrblik.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JessiSpa

Můžete uložit:

  • Snížením předplatného televize
  • Vařením sami
  • Bez hladování v obchodě – pak si nekupujete zbytečné věci
  • Jízda na kole.
  • Sbírání dešťové vody pro zalévání zahrady
  • Tiskem článků pro dekoraci interiérů na https://piga.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cappuccino

Nejlip by ti poradil muj soused-milionar! Ten nema pracku, pere ve vane. Sprchu ma venku s ohrevem od slunicka. Vybira z popelnic sklenice a vicka na zavarovani kompotu a okurek. Vybira krabice s pouzitymi bateriemi, protoze obcas z nektere jeste neco vymackne! Na narozeniny nabidne hostum to nejevnejsi pivo nebo vino, rizky udela z bucku! Proste setri, kde se da! Myslela sem si, ze je to chudak, nez jsem prisla na to, ze vlastni chalupu, dva byty a jeste ma pres pul milionu na uctu.
Jeho metody bych nedoroucovala, on je nemocny.
Vrcholem vsecho bylo, kdyz mi mel krmit kocoura a misto pripraveneho masa mu nasypal zrni pro ptaky (aby mi pry usetril konzervy) !!!

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terkaprihodo

Toto je teď hodně aktuální téma, co? Jestli se můžu podělit o to, jak to dělám já, tak docela užitečná věc jsou podle mě takové ty slevové kupony. Díky nim se dá dost ušetřit při nakupování z různých obchodů. Já je teda využívám hlavně při nakupování oblečení a tak. Ty kupony se dají najít třeba tady https://slevo­vykupon.net/ ale těch stránek je víc.

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek