dust8

Jaké máte tipy, na čem všem se dá rozumně ušetřit?

Nejlepší odpověď
Drap

Na běžném životě bývá značnou položkou jídlo. Pokud se začneš živit sběrem a lovem, výrazně ušetříš a jako bonus ještě budeš hubnout.

Další odpovědi
elkon

To záleží v jaké oblasti chceš šetřit. Někde se to vyplatí, někde ne. Když budeš např. moc šetřit na elektronice, tak se ti to vrátí častějšími závadami a menšími možnostmi využití. Platí jedno známé pravidlo „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci“. Já vyznávám celý život pravidlo, vždy zlatá střední cesta.

marci1

Asi nejvíce na tom, co kupujeme nejčastěji (tedy skoro denně). Na jídle (ale kvalitním, v menším množství), alkoholu (zřejmě nejvíce pivu), cigaretách. Potom na energiích. 🙂

Kepler

Obecně na bydlení. nemá smysl, aby singl obýval kvartýr 2+1 a větší. Za menší byt se míň platí. Pak už jenom na energiích – výběr spotřebičů, otopného systému…

ludvikvzpurn

skrblik.cz

JessiSpa

Můžete uložit:

  • Snížením předplatného televize
  • Vařením sami
  • Bez hladování v obchodě – pak si nekupujete zbytečné věci
  • Jízda na kole.
  • Sbírání dešťové vody pro zalévání zahrady
  • Tiskem článků pro dekoraci interiérů na https://piga.cz/

cappuccino

Nejlip by ti poradil muj soused-milionar! Ten nema pracku, pere ve vane. Sprchu ma venku s ohrevem od slunicka. Vybira z popelnic sklenice a vicka na zavarovani kompotu a okurek. Vybira krabice s pouzitymi bateriemi, protoze obcas z nektere jeste neco vymackne! Na narozeniny nabidne hostum to nejevnejsi pivo nebo vino, rizky udela z bucku! Proste setri, kde se da! Myslela sem si, ze je to chudak, nez jsem prisla na to, ze vlastni chalupu, dva byty a jeste ma pres pul milionu na uctu.
Jeho metody bych nedoroucovala, on je nemocny.
Vrcholem vsecho bylo, kdyz mi mel krmit kocoura a misto pripraveneho masa mu nasypal zrni pro ptaky (aby mi pry usetril konzervy) !!!

terkaprihodo

Toto je teď hodně aktuální téma, co? Jestli se můžu podělit o to, jak to dělám já, tak docela užitečná věc jsou podle mě takové ty slevové kupony. Díky nim se dá dost ušetřit při nakupování z různých obchodů. Já je teda využívám hlavně při nakupování oblečení a tak. Ty kupony se dají najít třeba tady https://slevo­vykupon.net/ ale těch stránek je víc.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.