Avatar uživatele
Registrovaný

Jaké mám práva?

Otec mi umřel 2.10.2014.Jsem jeho jediný dědic.Jeho družka s kterou žil 12let a měl u ni trvaly pobyt,mi nechce ani půjčit klíče od jeho chaty prý až bude dědické vypořádáni.Má na to nárok?Chatu je potřeba připravit na zimu.
Doplňuji:
To by mi táta neuděla vím,že jsem jediná pozůstalá.Jde mi jen o to, proč si dělá takový nárok na věci po mém otci,že nemůžu jet ani na chatu a zabezpečit ji před zimou.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

sice jsi neopomenutelný dědic, ale v tom případě máš nárok jen na půlku dědictví a zbytek klidně může připadnout družce...a věta: to by mi táta neudělal je bezpředmětná, dokud to nedostaneš potvrzené u dědického řízení...žil s ní a určitě k ní měl nějaký citový vztah...a proč ti ona zakazuje vstup na otcovu zahradu?...nejspíš proto, že "žárlí"...a ona ji neumí zabezpečit, to můžeš je ty?

docela se divím, že když tak jasně víš, že jsi jediný dědic, nemáš od této "svojí" zahrady vlastní klíče...obvykle je rodiče svým dospělým dětem předem dávají, pokud jim důvěřují a ví, že bude jednou jejich...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Musíš počkat na ukončení dědického řízení.


Avatar uživatele
Stříbrný

Řešíš vždycky až poté co už dítě spadlo do studny????:DDD
Asi to se vztahem otce k tobě vypadalo ve skutečnosti jinak, než nám tu píšeš:D


Avatar uživatele
Bronzový

Souhlasím s Funnou: je dobře, že máš starost o chatu, ale pokud jsi od ní neměla klíče dosud, tak nevím, proč by ti je měl někdo dávat (pokud tam nemáš svoje k vyzvednutí). Samozřejmě otcově družce můžeš nabídnout, že chatu zazimuješ, pokud jsi to před tím s otcem běžně dělala, ale musíte se na tom domluvit.


Avatar uživatele
Pokročilý

Je jistota, že jste jediný dědic? Není nějaká závěť?
Doplňuji:
První třída dědiců

V první třídě dědiců dědí zůstavitelovy děti a manžel nebo partner, každý rovným dílem. Pokud některé z dětí nedědí (například proto, že odmítlo dědictví, je nezpůsobilé dědit, nedožilo se zůstavitelovy smrti nebo je neznámého pobytu), nabývají jeho dědického podílu jeho děti (tj. zůstavitelova vnoučata); pokud však dítě, které nedědí, žádné děti nemá, přiroste jeho dědický podíl ostatním dědicům. Obdobně se postupuje, jestliže nedědí další potomci (vnoučata atd.). Tento způsob dělení dědických podílů se nazývá in stirpes (podle kmenů).

Jestliže některý ze zůstavitelových potomků dědí (např. zůstavitelovo dítě), nemůžou dědit jeho potomci (např. zůstavitelova vnoučata; potomci jiných zůstavitelových dětí však dědit mohou). Manžel ani partner nemůže v první třídě dědiců dědit sám.


Avatar uživatele
Pokročilý

zakon mysli i na druhy a druzky, tudiz pokud nebude zavet, pak vznika narok i druzce, ten vznika jiz po dvouletem souziti, vy pisete 12 let, takze rozhodovat bude soud. Jestli Vas Ona chce ci nechce nekam poustet je spise ted otazkou vztahu a tolerance

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

sverdak

Tak tady čtu i urážky to moc nepomáhá.S tatou jsem měla pěkný vztah a zemřel náhle 53 let.Neměla jsem sourozence.Táta si družku nechtěl ani vzit ,aby mě o nic nepřipravil.Klíče jsme si nedávali,neměl ani od mého domu.Smrt jsme nečekali.Jde mi jen o to jak se chova družka.Nechá mě zaplatit všechny poplatky za pohřeb ještě si pozve svoji rodinu bez mého souhlasu na trachtu.A tet se nemůžu podivat jak to vypadá na chalupě.?Jestli ji někdo nevykradl?A ona může?

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.