KubikS7

Jaké lokality jsou k pozorování motýlů nejatraktivnější ?

Doplňuji:
Podle množství druhů a případně výskytu nějákých vzácných druhů.

Nejlepší odpověď
beer

Už jsme skutečně odpovídali – u těch Ždánic je na jedné lokalitě 80 (!) druhů včetně těch vzácných. Je to rarita:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/na-kterych-mistech-v-cr-se-vyskytuje-nejvic-druhu-motylu
Ti nejvzácnější, většinou endemité, se pak vyskytují jen na jedné jediné lokalitě, jejíž přesné místo není veřejnosti mnohdy sdělováno. Jiní motýlové, jako třeba populace jasoně červenookého, byly vlivem změn v krajině i odchytem sběrateli natolik zdecimovány, že jsou opět na jednom, dvou místech a nadále vymírají..
Proto, a nejen v mých očích, je dnes už vzácný skoro každý motýl.

Další odpovědi
www

Podle mne záleží z jakého hlediska atraktivní.
Příklad: lokalita, výskyt jedinečného druhu, množství druhů, jedinečná lokalita či endemité atd.
Doplnění:
Už ses na podobnou otázku ptal a bylo, pokud jsem zaregistroval, dostatečně odpovězeno.
Zkus Google a najdeš.