BEAES

Jaké logo je na Kofole originál?

O jakou rostlinu jde?? Bylo logo změněno, nebo je takové od vzniku Kofoly?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Do roku 2000 zobrazovalo logo Kofoly kávové zrno. Nyní připomíná lístek lékořice.
http://www.gas­trotrend.cz/fi­les/files/clan­ky_rubriky/ak­tualne/kofola_o­riginal_listek_rgb_200­.jpg

Další odpovědi
hanulka11

Vznik značky Kofola se vztahuje ke konci padesátých let dvacátého století. Roku 1957 dostala Spofa z nejvyšších politických míst zadání zajistit vývoj a výrobu nealko nápoje, který bude schopen nahradit západní imperialistické nápoje kolového typu. Úkolu se ujal tým z Výzkumného ústavu léčivých rostlinv Praze pod vedením doc.RNDr.PhMr­.Zdeňka Blažka, CSc. Ten také po několika letech vývoje v roce 1959 úspěšně zakončil vývoj originálního sirupu KOFO, směsi bylinných a ovocných extraktů s obsahem kofeinu. Z něho se následně vyráběla sycená, osvěžující limonáda, Kofola. Původně se měla jmenovat Kofocola, ale vzhledem k délce názvu a problémům s ochrannou známkou se její jméno zkrátilo na Kofola a to už jí zůstalo

Na kofole originál je logo Ta správná chvíle na kofolu

Zdroj: http://www.ko­fola.cz/index­.cfm/kofola-original/kofola-original/