Jaké kriterium musí splňovat dítě pro sezení na podsedáku

Jaký zákon to nařizuje

Nejlepší odpověď
Miroslavst

zákon 361/2000Sb. o provozu na pozemních komunikacích ve znění pozdějších doplňků a změn.

Další odpovědi
martina1

Přesně jak píše Miroslav.Ještě bych zapojila selský rozum.Pás nesmí dítě škrtit.Dítě by mělo měřit alespoň 105cm,ale každé auto má jiné pásy a pokud nejde pás přes rameno,tak je to pro dítě nepohodlné a hlavně nebezpečné.Holka má už 110cm,ale pás jí jde téměr pod ucho a podsedák bych jí zatím nedala,ikdyž zákon splňujeme.

cukrar

Dosta často se plete podsedák a sedačka. Podsedák není zádržný system – autosedačka. Najdete snad v uvedeném zákoně podsedák. To že je schváleny pro provoz v ČR je něco jiného. Výrobce, prodejce Vám bude tvrdit cokoliv, ale policista bude chtít podle zákona sedačku. Podsedák je na pro někoho jiného.
zákon 361/2000 § 6!!!