zjentek

Jaké jsou způsoby/možnosti demokratického přisvojení cizí věci?

Nejlepší odpověď
Schluker

Demokraticke? Pokud o tom rozhodne lid, to je proste.

Další odpovědi
kyrosveliky

Demokratické přisvojení? Necháš hlasovat ostatní a většina bude mít pravdu (i kdyyby to přisoudili tobě, ale patřilo to tomu druhému). ;)
Pokud jde o spravedlivé a právní nabytí tak, koupí, darem nebo zděděním (převodem), půjčením a následným zapomenutím původního majitele (kdy po určité lhůtě ta věc připadá tobě), přivlastněním, přirozeným přírůstkem (plody), rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu.

Viz nabytí majteku a vlastnického práva
https://www.pod­nikatel.cz/za­kony/novy-obcansky-zakonik/f4582260/

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vlastnictv%C3%AD#Na­byt%C3%AD_vlas­tnick%C3%A9ho_pr­%C3%A1va

Nassin

Třeba odklonění.

Kepler

Můžeš si ji koupit, zdědit, nechat se obdarovat. Ale bacha, demokraticky si můžeš přisvojit taky covida, trypla, filcky nebo jakýkoliv jiný strašný moribundus.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.