dust8

Jaké jsou výhody programu Corel Draw oproti Photoshopu?

Myslím tím porovnání programů mezi sebou kde jsou výhody a kde nevýhody.
Máte někdo zkušenost? Pokud možno s aktuálního verzemi, ale budu rád i pokud porovnáte třeba i starší verze dle vaších zkušenosti.
Je v něčem Photoshop třeba výrazně lepší?

Nejlepší odpověď
Edison

CD oproti PSP podporuje vektorovou grafiku. CD je program pro tvorbu log, letáků, plakátů a další. Co umí navíc je opravdu jen navíc. PSP slouží především ke zpracování fotografií a tvorbě obrazů (vnímej rozdíl mezi grafikou a obrazem).

Další odpovědi
anonym

Je to stejné jako GIMP versus INKSCAPE … jeden slouží k editaci rastrové grafiky, druhý primárně k editaci té vektorové s možností vkládat rastrovou jako objekt.

Rastr je matice barevných bodů případně i s udanou mírou průhlednosti.

Vektorová grafika sestává nejčastěji z jednoduchých geometrických objektů/tvarů, vyjádřených nikoliv maticí pixelů ale pomocí několika provázaných vektorů, typem a barvou obrysu a výplně.

Dochy

CD vektorový
PSP bitmapový
To je hlavní rozdíl, většina ostatních rozdílů je na toto navázána.