Wyruz

Jaké jsou výhody/nevýhody pravidelné masturbace?

Dobrý den,
Pravidelně masturbuji a chci se zeptat, zdali je to zdravé, nebo ne. Někde jsem se dočetl, že omezení masturbace může vést k většímu sebevědomí, menší pasivitě apod. Jak často je dobré si dělat dobře?

Odpovědi
quentos

Výhody

  • dobrý způsob, jak se zbavit stresu či chuti na sex, která přišla v nevhodnou chvíli
  • jde o naprosto přirozenou věc – naopak budeme-li ji vší silou omezovat, projeví se nenaplněné libido jinde, v extrémním případě např. znásilněním

Nevýhody

  • odřený, bolavý penis
  • v případě velmi časté masturbace může u masturbujícího dojít k tomu, že nebude schopen normálního pohlavního života. Cituji jednoho skutečného pacienta sexuologa: „… zjišťuji, že skutečná žena z masa a krve mě zdaleka nevzrušuje tolik jako ta smyšlená.“ Důvod neschopnosti pohlavně žít se najde i čistě fyzický – masturbujete-li „klasicky“, tj. pomocí rukou, zvyknete si na něco, pro co v angličtině už mají zaběhnutý termín „death grip“. Tímto termínem označují velmi pevné sevření penisu rukou. Takto pevného sevření vagina není schopna – dovede Vás k orgasmu jiným způsobem (její sevření je spíše něžné, hřejivé a vlhké), takže zvyknete-li si příliš na jiný způsob, může to být problém.

Co se týče posledního dotazu, tak to je bohužel naprosto individuální, záleží na Vašich potřebách a psychické odolnosti. Pokud již docházíte k závěru, že partnerku nepotřebujete, protože Vám masturbace „stačí“, a máte na penisu oděrky, už je něco špatně a načase masturbaci omezit.

Edit: Ještě dodám zdroj oné citace – Kozakiewicz M., „Důvěrnosti: rozhovory o sexualitě“ (Mladá Fronta Praha 1970)

klumprt

Kromě toho, co správně uvádí quentos jsem ještě nedávno četl, že pravidelná ejakulace je skvělou prevencí rakoviny prostaty. Samozřejmě pravidelně ejakulovat lze i za účasti partnerky, ale nemá každý z nás takovou partnerku, která by tuto preventivní činnost byla schopná či ochotná vykonávat např. 1× denně. Takže masturbace coby náhražka nebo doplnění partnerského sexu ám může i zachránit život. 🙂
Ale jak kdysi říkal Uzel někde v rádiu. Je třeba dbát na to, aby člověk měl splněné například domácí úkoly a nepodřizoval masturbaci celý svůj denní režim.

mosoj

Proti gustu, žádný dišputát. Nicméně není nad to, mít v rukou pořádný kus ženský a bez ochrany.

zjentek

Tak hlavní výhodou je klid, žejo. Naproti tomu hlavní nevýhodou je to nízké sebevědomí, vzniklé tím, že žádnej chlap z tvýho okolí ti nezávidí tvou krásnou ruku a ani by s ní nechtěl nic mít, zatímco ty jim jejich ženský závidíš a taky bys na ně rád ulehl, co si budem povídat. Takže pokud už to všechno nejsou onani a ještě dnes se někde naparujou a vytahujou se ženskejma, pořád zde bude to nedořešené věčné dilema- najít si buchtu, nebo raději ne? Co mi to dá a co mi to sebere? ;)

SEOguru

Ale no tak, sem tam masturbácia pomôže viac ako klasický sex s nudnou ženou. Taký masturbátor tiež nie je zlý: https://www.se­xinge.sk/kate­goria/masturba­tory/