FlAsh_7

Jaké jsou výhody a nevýhody řadového domu oproti klasickému rodinnému?

Odpovědi
paul1

Většinou jsou to nevýhody, např. menší soukromí, větší požární nebezpečí, možné problémy při opravách střechy…

Drap

Jako vše má své výhody i nevýhody. Pokud chceš mít soukromí, tak samozřejmě neni takové jako u volně stojícího domku. Nemáš místo kolem nemovitosti, je více než v samostatně stojícím domě nutné vycházet se sousedy. Oproti tomu, k sousedovi můžeš zajít v papučích a pyžamu, společné zdi nepromrzají…

Lukyn0

Menší soukromí, možný hluk od sousedů skrze obvodové zdi a všichni vlastně máte v celé řadě ty baráky totožné. Výhodu vidím asi zejména v tom, že se nemusíte starat o boční stěny (pokud teda nejste úplný okraj). Shrnuto, špatný bydlení to určitě nebude (rozhodně lepší jak klasickej byt v paneláku), ale vše je o lidech, respektive sousedech. Pokud budete mít za souseda debila, budete nejspíš trpět.

elkon

Dnes se staví řadové domy „horkou jehlou“. Mají společnou stěnu mezi sebou, takže nejsou stavebně oddělené, většinou nemají věnec, mají často mělké základy, velmi často pak praskají stěny, následně se kříží okna, někdy i dveře a dalo by se pokračovat. Prostě, ten kdo staví, chce co nejrychleji vydělat peníze, bez ohledu na kvalitu. Kupec pak „brečí“ a handrkuje se o uznání závad.