Lucyfer

Jaké jsou vaše zkušenosti s barefoot obuví?

Mám v plánu si pořídit boty na zimu, ale stále se rozmýšlím do čeho investuji. Včera jsem objevila tyhle: http://www.vi­vobarefoot.cz/pro­dukty/damske/vi­vobarefoot-gobi-hi-top-l-leather-blackhide a zamilovala se. Ovšem nejsem si jistá, zda jsou vhodné do sněhu (abych nezmrzla) a pro nohy s náchylností ke křečovým žilám (kvůli doporučení nosit zvýšený podpatek a možným bolestech v začátcích, než si noha zvykne na tvrdší povrch)
Každý říká něco jiného; že bosá chůze je vhodná pouze pro zdravé nohy; jiný zase, že je to účinnější než ortopedická obuv a pomáhá to odstranit problémy, aby se chodidla snáze dostala do zdravé formy, což následně uleví i kloubům. Tak jsem zmatená…

Odpovědi
redy

V USA už někteří nepoučení lidé vyhráli soudní spor o odškodné. Barefootová obuv jim totiž poškodila zdraví, protože ji používali nevhodně. Upozornila na to tajemnice České obuvnické a kožedělné asociace Vlasta Mayerová. V Česku jde o módu.
když ji používáš správně tak dobrý, nechodit na tvrdým povrchu.

DomcaJe

já na barefoot obuv nedám dopustit, z nekvalitní obuvi mě bolely kluby i bedra, že jsem skončila u fyzioterapeuta a práve „bosá chuze“ je skvěla

Funna

nějak nevím nač se ptáš…jestli nezmrzneš, nebo co nosit za boty, pak zase cosi o chůzi naboso…

  • boty mají kožešinu, takže asi nezmrzneš, ale teplo ti díky placaté podrážce nebude, protože chybí pořádná izolace od země…
  • a nevím, kde jsi vzala to se žílami…na to žádná prevence, co se týče výšky podrážky není, s botami mi to nemá co dělat…jediná prevence proti křečákům jsou stahovací punčochy

KlaraSem

Barefoot je teprve v začátcích. Konkurence je malá, tak ceny bot jsou fakt vysoké. Ale už to začíná být lepší, ale i tak není jednoduché sehnat zimní obuv. Já myslím, že vyčerpávající info ohledně barefoot je zde http://pedima­nie.cz/barefo­ot-boty-a-chuze-naboso/ Jsou tam informace ,co to barefoot je, proč je to zdravé , ale taky se člověk dozví, že barefoot není pro každého. Někomu to může dělat zle.

dodinek

tak nevím, ale barfoot boty, které jsme koupili za skoro 2 tisíce, se našemu capartovi moc neosvědčily, zvláště pak ne v létě..raději jsme pořídili levnější kvalitní sandálky a vše bylo ok..asi záleží i na tvaru nohy a je to individuální
https://www.co­oltopanky.sk/ped­dy-py-612-37-11-detske-sandale-modre

osmanek

a zvykali jste si na barefoot dlouho? mám ráda turistiku a dlouhé procházky

KaraskovaAl

Ahoj, já jsem moc spokojená s těmito https://barefo­otsaltic.cz/. Jsou vyráběné ručně z kvalitních materiálů a dalším důvodem, proč jsem zvolila tuto značku je to, že při prochození podešve nabízí službu výměny za novou. Z dlouhodobého hlediska tak člověk dost ušetří a nemusí pokaždé kupovat nové boty.

Vercule

No, přiznám se, že já jsem si k barefoot musela dojít. Myslela jsem, že tento typ obuvi není vůbec pro mě, ale opak je pravdou. A jsem moc ráda, že jsem jim dala šanci. Teď v zimě nosím boty https://barefo­otsaltic.cz/pro­dukt/outdoor-winter-tabacco-extasyfix/ a musím říct, že jsem velmi mile překvapená. Boty jsou tepelně naprosto komfortní a pohodlné. Za mě tedy barefoot rozhodně ano a pokud nevíte, po jakých sáhnout, tuhle značku doporučuju :)

DomcaJe

za chvíli si zvykneš a nebudeš chtít zase jine :)) já bych už podpatky na sebe nedala… z těch outdoor jsem si zamilovala tyhle https://barefo­otsaltic.cz/pro­dukt/outdoor-high-brown/ ono se vyplatí investovat, opravdu ti vydrží dlouho a je to obrovský rozdíl s klasickou obuví

GabulkaA

No takhle… sama bare foot boty nenosím, ale malé jsem je koupila. Mimo jiné teda :)

Lailinka

Já ty boty taky nemám ráda. Nosím jiné. Ale jo, dětem jsem je taky pořídila, na vývoj klenby jsou super.

SuzanKa

Já tento typ bot nemám ráda… bohužel. Ale pro děti ano, jako první botičky super.

Sabulak

Taky to nemám ráda, ale jako první botky jsem to koupila. Teď už malá lítá v teniskách. Ale taky je kupuju kvalitní. Vybírám jí vše na different shopu.

GabulkaA

Ne? Ale jako pro prťata je to fakt super. Lepší, než kdyby chodily bosky někde, kde to neznají a mohlo se jim něco stát.

Jiří Sova

Jakou to má podrážku takové boty? budu cítit, pokud si stoupnu na kámen?

Tomex

Má to dostatečně tvrdou podrážku na to, aby se nezranila noha při běžném chození. I přes to je to ale pocit, jako chodit bosky. Podrážka je dobře poddajná, takže se dají ponožkoboty opravdu srolovat do kapsy a vyrazit.

Jiří Sova

Takže by se to asi dalo dobře používat i jako náhradní boty asi že? Kolik jste za to dal? a jak dlouho vydrží?

Tomex

Ponožkoboty používám už dlouho, teď už se prodává i jejich lepší verze, kterou jsem si objednával nedávno https://www.e­lementstore.cz/po­nozkoboty-skinners/skinners-2-0/ Jako náhradní boty je to super, ale můžete je používat klidně i na běhání nebo dlouhé cesty. Já jsem si je bral často do letadla, protože nemám rád mít nohu zavřenou třeba 8 – 10 hodin v botě.

Pajka.111

Jinak teda k těm obnošeným botám… nekupovat… jako každý dítě má jinou klenbu a je potřeba, aby ji vytvarovalo samo… ne dávat nožky do bot po někom…

XenieRo

Nene, děti potřebují kvalitní, novou botu… však se jim díky nim formuje klenba.

GabulkaA

Teď jsem koupila malé tyto boty https://www.ve­selatkanicka.cz/bo­ty/protetika-celorocni-detska-obuv-helga-velikost-19.html?var=57590 a supr. Podrážka senzační, gumová, není nic cítit.

SuzanKa

Nene, mám naprosto stejný názor! A le zeptám se tě… https://www.ve­selatkanicka.cz/ – nakupovala jsi tam dětem botky? Jakou značku?

SuzanKa

Jako možná super boty, ale na zimu rozhodně ne a pro děti už vůbec ne!

Pajka.111

Jojo, já to vidím stejně. Jako já vím, že ty boty nejsou nejlepvnější, ale ta investice se prostě vyplatí.

XenieRo

No, je to tak. Je fajn, že máš tento přístup! Jako nejhorší je dětem kupovat obnošený nebo ještě hůř – nekvalitní boty.

Pajka.111

Hlavně bych prostě na něčem takovém ani nešetřila. Vím, že to stojí, ale za tu kvalitu je prostě potřeba zaplatit, no…

Polaskova44

Já mám jedny barefoot boty z https://www.lit­tleshoes.cz/ ale abych pravdu řekla, tak v zimě jsem je ještě neměla možnost otestovat. Na počasí, co je venku teď jsou ale úplně ideální. Za normální boty bych je asi jen tak nevyměnila.

Lucyfer

Pravda, otázka je poněkud chaotická… v podstatě mě zajímá, jaký máte názor na tento minimalistický typ obuvi a zda je to v vhodné i pro lidi, kteří mají nějaké problémy s končetinami (např. ty varixy, bolest v kolenou, došlap na patu-dupot, špatnou klenbu… protože spousta těchto věcí vzniká právě z nevhodné obuvi a je možné, že bosá chůze je účinnější v nápravě než doporučované ortopedické vložky)
To s tím podpatkem mi řekla přímo cévní doktorka, že je dobré nosit nízký podpatek (ale max. 4,5 cm). Na netu se píše: ,,Boty na vysokém podpatku, stejně jako boty bez podpatku, neposkytují dostatečný tlak, který by napomáhal žilnímu návratu."

Lucyfer

Ta cena je poněkud odrazující… ale zase si říkám, že jsou z kůže a bez klasické podrážky, tak se to dá pochopit. Jsem ochotna to vysolit, jelikož mám finanční příležitost a záleží mi na kvalitním provedení, hlavně co se týče zachování přirozeného tvaru chodidla.

redy

Zadej si barefootová obuv a budeš v obraze.