Avatar uživatele
EKSOT123

Jaké jsou postihy při nedodržení režimu nemocenské? Např. další úraz v době nemoci.

Dělám v cizině, ale řekněme, že bych dělal v Česku.
A v průběhu nemocenské by se mi stal při zakázané činnosti (práci) nějaký vážnější úraz. Přerušili by mi další nemocenské dávky, nebo bych vracel i ty staré, nebo ještě další postihy, nebo by byly trable i s hrazením ošetření nového úrazu a na další neschopenku bych už neměl nárok, přestože bych byl třeba těžce raněný?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 1911 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

O jakou práci by mělo jít? Bude rozdíl, jestli si člověk dělá či opravuje
něco doma, jestli pracuje pro zaměstnavatele, u něhož čerpá nemocenské,
nebo jestli v době pracovní neschopnosti v jednom zaměstnání pracuje
pro jiného zaměstnavatele.

Odebrání nemocenského není samozřejmostí, vždy se posuzuje konkrétní případ. Nemocenské může být sníženo (až na nulu), a to i zpetně, může být uložena i pokuta.
___

Pokud byste pracoval pro zaměstnavatele, u něhož byste byl na neschopence,
nehrozila by podle mne výpověď za porušení léčebného režimu. Mohl by ale
být problém s uznáním pracovního úrazu, protože by zaměstnavatel asi nerad
přiznal, že Vás v době nemoci nechal pracovat.
____

Úhradu výdajů na léčení by zdravotní pojišťovna mohla požadovat v případě,
že k úrazu došlo po požití návykových látek, při rvačce apod.
__

V které zemi pracujete?
(Mohu se podívat na slovenské, rakouské a německé předpisy.)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Mohl by jsi třeba zaplatit všechny léčebné výlohy. Odebrání nemocenských dávek je samozřejmostí. Šlo by to kvalifikovat stejně jako podvod. Další postih y mohl být od zaměstnavatele.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Podle mně by Ti mohli odebrat jen tu první nemocenskou. Dále pokuta až 20000. Hlášení zaměstnavateli o nedodržení léčebného režimu je pravděpodobné což by podle mně mohlo vést až k okamžitému zrušení prac. poměru…

(Bacha, nejsem ani účetní ani právník, jsou to mé předpoklady)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
EKSOT123

Ivzez díky. Dělám v Rakousku, ale není to tak důležité, aby jste hledala. Jen mě napadlo, mám teď úraz na ruce a neschopenku. Kdybych si třeba doma kácel stromy a něco se stalo… no nic, zatím stejně nejsem schopný a později radši nebudu riskovat.

před 1910 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

léčebné výlohy? To myslím těžko. To by někdo musel prokázat že sis sám způsobil zranění svým protiprávním konáním.

před 1911 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek