majki636

Které jsou druhy diamantů a které se používají do šperků?

Odpovědi
Viktorie II.

Druh diamantů je jen jeden, ale ten má několik barevných modifikací.
Diamant na řezání skla do očka prstýnku nevložíš.

cochee

U diamantu se sotva rozlišují nějaké „druhy“ – výraz „druh“ nemá u diamantu žádný oficiální význam – ale rozlišuje se u nich spousta jiných kategorií. Stačí třeba jen článek na wikipedii, byť se nejedná o nějaký stoprocentně důvěryhodný zdroj informací, tak základní záležitosti okolo diamantu popisuje.

IvkaH

Nemyslíš zpracování ? Protože jsou laboratorní a ty co se těží, ty bývají mnohonásobně dražší v poměru s laboratorními.

Dochy

„Diamant na řezání skla do očka prstýnku nevložíš.“ – kde je vůle… 😉