lota

Jaké je pro vás typické české jméno – muž i žena?

Jaká jména byste označily za typicky česká – nejčastější? Narazila jsem a zajímavou statistiku (http://svatky­.centrum.cz/jmen­ny-seznam/jmena-dle-cetnosti/) a takový Jaroslav jako páté nejčetnější mužské jméno mě překvapilo.
Doplňuji:
Odkaz: http://svatky­.centrum.cz/jmen­ny-seznam/jmena-dle-cetnosti/

Nejlepší odpověď
annas

Odkaz na stránku – error.

Záleží na tom, zda je to české jméno původem, nebo české jméno podle frekvence užívání.

Původem – Václav, Ludmila, Jarmila, Jaroslav, Eliška atd.
Častá jména – beru podle okolí – Eliška, Anna, Adéla/ Filip, Matěj, Jakub

Další odpovědi
kapka

Květoslav/a :)

Drap

Takových jmen je spousta. Anežka., Anna, Božena, Růžena ,Jana, Ludmila, Jarmila,Marie, Alena
Jan, Jiří, Adam, Oldřich, Mirek, František, Karel, Miroslav, Petr, Pavel, Jakub, Tomáš, Ondřej, Václav, Robert
a samozřejmě ještě spousta dalších

zjentek

dva v jednom? Jindra ,)

Dane

Pro mě patří mezi typické české mužské jména např. Petr, Tomáš a Jirka. Z ženských pak Petra, Hanka a Zuzana.

bolak

Pepík muž, Pepík žena

Kankys

Jan-Jana

marci1

Ono je trochu rozdíl mezi typickým a nejčastějším jménem. 🙂