Horryk

Jaké je podstatné jméno k anglickému slovu „beat“ ve smyslu „porazit“?

Podstatné jméno bych prosil v angličtině. Slovo „beat“ je ve tvaru překonat, porazit. Chtěl bych anglické slovo jako české porážeč, překonávač (existuje to vůbec?). Prostě aby mi to pasovalo do mnou vymyšlené věty: Someone is world record ...... Slovo „holder“ mi tam nepasuje, já prostě potřebuji anglické slovo v jistém tvaru. Pro žádné školní účely tohle není, jen jsem si chtěl něco napsat v angličtině a tohle mě nějak přerušilo.
Promiňte za takový nejasný popis otázky. Snad budete vědět, jak to myslím. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Alesh

A world beater ti tam nepasuje?

Zdroj: https://slovnik­.seznam.cz/pre­klad/anglicky_ces­ky/world%20be­ater

Další odpovědi
Rudla Slavík

Použil bych: record breaker

Ve smyslu: Někdo, kdo porazil něčí rekord.