Foks

Jaké je podle vás minimální rozlišení v pixelech, které musí mít film, aby se na něj dalo dívat?

Např. u televize s úhlopříčkou 100 cm.

Odpovědi
mosoj

75 DPI i méně.

Není to tak jednoduché. Televizní přijímač signál převzorkuje na nativní rozlišení.
Dokud si nenastuduješ co je DPI a signál SD, HD atd. těžko vysvětlovat.
http://fyzika­.jreichl.com/ma­in.article/vi­ew/1524-rozliseni-sd-a-hd

arachis

Pokud stahuju nějaký film z Uložto, tak na tak velkou uhlopříčku stahuju, kolem giga. V noťasu přežiju i 350. Beru to podle velikosti dat, s pixely nevím.

eyeless

Umí televize Superresolution? Potom 576p. Udělá z toho HDTV kvalitu. Pokud chceš něco hezčího, pak 720p. Když Superresolution není, tak já už bych do ničeho pot 1080 nešel, ale záleží na filmu. pokud je to postavený na ději, je to šumák, pokud na efektech, tak MKV menší jak 8GB nemá smysl. Je důležitý i zvuk, nejdu pod DTS.
Spolehlivější je bitrate než rozlišení, podle čeho se orientovat. Nad 8mbit je to zaručené a super. A zase se to odvíjí od telky. Když je to Plasma, tak luxus, když led tak „Sprosté slovo“

led

ad eyeless „Když je to Plasma, tak luxus, když led tak "Sprosté slovo“
nie led ale LED
led je H2O s teplotou nižšou pod 0°C
led som ja, tak žádné „Sprosté slovo“
LED sú polovodičové prvky, ktoré svojim jasom vytvárajú viditeľný obraz.