HOMER

Jake je ph cihly?

Je cihlova drt pouzitelna jako drenaz pro kyselomilne rostliny?

Odpovědi
Kepler

O pH vodného výluhu z pálených cihel jsem nic nenašel, pravděpodobně proto, že to nepředstavuje řádný problém. Klasická cihla má sice určitou nasákavost (do 15 %), ale neznamená to, že by rozpouštěním uvolňovala nějaké minerály ovlivňující pH. Jde o pálený výrobek z cihlářské hlíny. Problém jsou nepálené materiály obsahující vápník – vyšší pH. V případě cihlové drtě bych neměl obavy.