Džanička

Vyplatí se dnes postavit dům???

Našla jsem si hezký pozemek, je na něm dům, který má shořelou střechu, myslíte si, že když bych dejme tomu rok ten dům rozebírala a čistila ty cihly, a pak z něj nový dům postavila, vyplatí se mi to??? Nevadí, že ty cihly budou očouzené??
Doplňuji:
Pokud bych zvolila jen tu rekonstrukci, jak píše venkovan, tak to by kolaudované být nemuselo?? Nebo je třeba na rekonstrukci také povolení??
Pak jak píšete sundat to bagrem, tak to právě nejde, ten dům je nalepený na druhém domku, je to vlastně ulice domků nalepených na sobě, a tento je poslední, takže z druhé strany žádný dům není..

Nejlepší odpověď
venkovan

O takovém pozemku asi za dva melouny taky vím. A má vyhořelou střechu.
Nicméně dneska bych tyto staré cihly použil na nějaké doplňkové stavby, obvodové zdivo bych postavil z voštinových cihel či jiných dobrých tepelně izolačních materiálů.
Pokud máte peníze(možnost hypotéky), asi by do podobného domu nechal strčit bagrem, cihly si nechal strčit někam na stranu, zbytek nechal odvést a zahájil stavbu. Než se vyběhá stavební povolení, tak většina cihel bude očištěna.
Se starým objektem lze udělat dvě věci. Rekonsatrukci – minimálně jedna obvodová stěna musí zůstat stít. Nová stavba na starém místě – musí proběhnout komplet stavební povolení.
Rekonstrukce bude taky kolaudována, musí být také projekty, ale zpravidla je to jednodušší na povolení. Nicméně mám pocit, že rekostrukce jako termín je vhodnější pro firmy a obce, kdy se rekonstrukce je zařazena do jiné, výhodnější rozpočtové kapitoly než nová stavba.
Demolice domku záleží na situaci. To chce odborníky v místě – na dálku se špatně radí.
Někdy stačí nějaký soudek piva, prase na rožeń, z půjčovny několik bouracích kladiv, a parta chlapů orientovaných „na každou špatnost“ barák rozebere dřív než jeden bagr.
Jestli jsou domy nalepené na sobě, tak kdysi každý měl svoji vlastní obvodovou zeď. Takže by bylo jen ji odbourat. Pokud mají stěnu společnou (taky se tak někdy stavělo, odbourají se jen tři obvodové s tím, že společná se nechá. Jen opatrně, aby bourací četa se nedozvěděla kde u zdi má sousedka koupelnu a kdy se chodí koupat.

Další odpovědi
Drap

Staré cihly většinou jdou pouřít. Přesto nude třeba dostatek dalších finančních prostředků. Jestli se to vyplatí ? To je relativní. Pokud si část prací uděláte sami, tak určitě ano.

mosoj

Určitě jdou použít. Jenom z cihlami dnes ale nevystačíte. Nevyhoví z hlediska tepelného odporu.
Na vzhledu nezáleží, to zakryje omítka. Hlavně musí být pevné a soudržné.

Postavit si domek, nebo investice do nemovitosti, byla a je výhodná za každého režimu a ekonomické situace.

Když jsem za minulého režimu vlastnoručně stavěl, smáli se mně a říkali – že se dřeš – a šli do hospody.
Dnes ti samí říkají no jo " ty jsi si postavil za minulého režimu" !!

Socialismus, kapitalismus, být mladý, stavěl bych i dnes a snáze. Dnes je k dostání to o čem se mně ani ve snu nezdálo !!

Všechno bylo na příděl. Cement, obkladačky, dlažba ( jenom určitý objem plochy a ty co byly na skladě – dva, tři druhy, ber nebo jdi ).
Sehnat prkno bez samovýroby byl nadlidský ůkol.
Doplňuji:
Rekonstrukce nebo stavba. Stavební povolení a kolaudace je nutná. Zrovna tak stavební plán rekonstrukceje nut­ný.

Jak jsem zde někde již psal nejdražší v případě bourání bude uložení suti a odpadu.

Pájo

Myslím, že tu vše podstatné už bylo řečeno, jen dodatek z vlastní praxe.. absolvoval jsem kompletní rekonstrukce dvou domů… Můžu-li radit, strhněte to. Stará stavba vás bude pořád (stavebně) v něčem limitovat a ve finále to pořád „nebude ono“.
Staré cihly použít můžete, ale pozor na ty vyloženě očouzené od požáru nebo ty z komínů.
Pokud je špatně použijete, ten dehet vám potom může „vylézt“ omítkou.
A ještě jeden postřeh… můžete-li, kupte volný pozemek, stavba, která nejde použít na přestavbu, vám jen cenu pozemku zvedá a je s tím spojena řada víceprací.

MA-SU-KA

Vyplatí, musíte si toho sami udělat co nejvíce… největší částka se dá ušetřit na hrubé stavbě… pokud se necítíte, zaplaťte zkušeného zedníka a buďte mu k ruce.
Trochu odvahy vám dodají stránky:
http://www.stav­badomusvepomo­ci.cz/

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.