Morčata331

Jaké je nejlepší krmivo pro morčata?

Mám doma rodinku morčátek. Chci pro ně to nejlepší. Jaké je nejlepší krmivo??
Doplňuji:
Morče(táta) je bílí Morče(máma)je barevný Morče(syn)je bílo barevný

Nejlepší odpověď
anonym

Kamarádka má chovnou stanici a krmí morčata senem a zeleninou. Dává naráz mrkev, okurku, papriku. Sice po kouscích, ale co nejpestřejší nabídku. Na jaře chodí na pampelišky.
Doplňuji:
Ještě jsem povzpomínala na tvrdý (dobře vysušený) chleba, zrní. Z té zeleniny morčátkům moc chutná paprika, ale chce to co nejpestřejší stravu, aby morčátka dobře prospívala.

Další odpovědi
Bedy

Základem je seno a čistá voda. Dobré je, aby morčata měla pestrou stravu, takže doporučím okurku, jablko, papriku, zelí, apod.
Pokud máš morčata s bílou srstí, opatrně na mrkev – nedávat moc, jinak hrozí žloutnutí srsti (díky betakarotenu).

Určitě je dobré dát morčata na pastvu, ale koukni jestli tam nejsou jedovatý rostliny – ideální je, když tam je hodně „pampelišáků“. Nevhodné je je dávat někam k silnici nebo v nějakým zakouřeným městě.

Dobré je dát morčatům i sépiovou kost nebo třeba tvrdý chleba, aby si obrousila zuby.