Morče a zuby

jak je to s vypadáváním zubů

Nejlepší odpověď
www

Při správné péči morčeti zuby nevypadávají, ale musí mít cosi tvrdého na hryzání, např. celý klas zralé, tvrdé kukuřice, což je pro ně zároveň potrava i zábava.

Další odpovědi
anonym

Jak to myslite ? Jako , jestli mu pak mate nechat udelat implantaty ? 🙂
( prominte ) 🙂 -iv-
Nasla jsem jen toto :
Morčeti jako každému hlodavci rostou zuby celý život. Musí mít tvrdé dřevo, které by mohlo hlodat, a tím si je obrušovat, jinak mu mohou narůst do takové délky, že nemůže pořádně jíst. Když to bude nutné, zvěrolékař morčeti zuby bezbolestně zkrátí.

hawranek

Morčeti zuby nevypadávají, mají jenom jedny. Pokud vašemu morčeti vypadl zub, pravděpodobně trpí nějakou chorobou, pravděpodobně dásní. Zvíře ale bohužel po tomto často umírá (záleží na tom, jestli se jedná o přední nebo zadní zuby), protože je neschopno pozřít potravu. Pokud se něco takového stalo, bezodkladně odneste zvíře k veterináři!

kamila44444

morčeti by zuby padat neměly.jestli má nějaké potíže,tak mu i vypadnout můžou.hlavně mu dávejte něco např. dřevo aby si mohlo brousit zuby.jinak nebude moc jíst.