JaNčUšKa

Jaké je místo narození Leoše Janáčka? Co je po něm v Ostravsku pojmenované?

Dobrý den,
Kde se narodil Leoš Janáček,co zde turistům tuto událost připomíná a která věc na Ostravskuje po tomto skladateli pojmenována.Předem děkuji za odpověď.. :)

Nejlepší odpověď
cochee

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Le­o%C5%A1_Jan%C3%A1%C4%8Dek . Letiště.

Další odpovědi
Drap

Odpověď neomylné ocko je nepřesná. V Ostravě je po Janáčkovi pojmenována konzervatoř a ZUŠ Leoše Janáčka. Žádná akademie tam neni. JAMU je v Brně.
Dále je po něm pojmenována ZUŠ v jeho rodišti.

anonym

Co tak Google, nebo tetička Wiki?
Janáčkovy Hukvaldy, Janáčkova akademie atd. Co myslíš, nebylo by zábavnější najít si to sama?

brillant

Strýček google určitě poradí. Podle mě na řešení domácích úkolů jsou jiné stránky.

anonym

Tady to je tedy web, za chvíli tu budou dotazy kolik je 1 + 1.
Jinak, až se zítra budeš ptát na Bedřicha Smetanu, tak zde je odkaz: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bed%C5%99­ich_Smetana.

pierrpierr

něco mi říká Janáčkovy Hukvaldy…možná se pletu 🙂

annas

Janáčkova akademie múzických umění je v Brně, nikoliv v Ostravě,.

V Ostravě je např. Janáčková filharmonie a Janáčkova konzervatoř aj.