Lgee

Jaké je ideální počet obyvatel země?

Aby nebyl znečišťován vzduch všeho bylo dostatek. Okolo 100 milionů?

Nejlepší odpověď
Edison

NULA!! Lidi jsou pro planetu pohroma. Ale ona nám to jednou dá pěkně zežrat. 😁

Další odpovědi
Henry1660

Tu nejde tolik o počty, jako to, co ti lidi budou dělat a jak se budou chovat. Klidně to může být i desítky miliard i biliony. Záleží jen na tom, jak by s planetou zacházeli.

Pokud jde o to kolik lidi dokáže planeta pojmout (a uživit), tak jsou to prý biliony až biliarda.

hapiky

100 miliónů je boháčů. Kdo by potom dělal na jejich koule?

Rokio

Podle mě jedna miliarda lidí, aby se každý měl dobře.

Altair-AC

20 max

marci1

Údajně je optimální počet obyvatel planety Země je někde mezi 1,5–2 miliardami. 🙂
"Autor knihy Population bomb, kdysi opakovaně titulovaný „panikářem a katastrofistou“, však dokázal, že se ve svém díle psaném v sedmdesátých letech téměř nemýlil.
Profesor Stanfordské univerzity v Kalifornii a v současnosti světově uznávaný populační analytik nepřestává zneklidňovat ani dnes. Tvrdí, že je zapotřebí urychleně zredukovat počet obyvatel planety Země a přerozdělit zdroje – od bohatých směrem k chudým.
Jeho závěry jsou mnohem radikálnější než například ty ve zprávě Royal Society of London, která zatím jen opatrně naznačuje, že podstatné nejsou jen hrubé počty obyvatel, ale i množství lidem dostupných zdrojů. Ehrlich tvrdí, že optimální počet obyvatel planety Země je někde mezi 1,5–2 miliardami.
https://ekolis­t.cz/cz/zpravo­dajstvi/zpravy/je-potreba-osekat-pocet-obyvatel-a-prerozdelit-zdroje-tvrdi-expert

zjentek

Škrtnout miniardáře a vše, co zbude, přežije pár století v luxusu. Samozřejmě později nevolit ŽÁDNOU z pravicově založených stran.