ATLAS.CZ

Jaké/které je celosvětově nejvetsi hlavni město podle nadmorské výšky?

Protoze vim ze Mexiko City má 2250m.n.m…?

Nejlepší odpověď
Edison

Ptáš se na dva parametry. Řadit lze podle obou, ale ne v korelaci. Buď podle nadmořské výšky, NEBO podle „velikosti“. Dále je třeba definovat pojem „velikost“. Zastavěná plocha? Počet obyvatel? Co to má být?

Ujasni si pojmy…

Další odpovědi
led

Najvyššie položené hlavné mesto podľa nadmorskej výšky (v súčasnosti) La Paz v Bolíviii (pôvodný názov La Ciudad de Nuestra Seňora de La Paz, čo v preklade znamená Mesto našej pani mieru.) vo výške 3700m nad morom.
Ekvádorské Quito (2850m n.m.) je druhým najvyššie položeným hlavným mestom na svete.

Najvyššie nemusí byť najväčšie.
Najväčšie môže byť:
Najväčšie hlavné mesto rozlohou…
Najväčšie hlavné mesto počtom obyvateľov…
Najväčšie hlavné mesto počtom obyvateľov na 1 km2..
Najväčšie hlavné mesto počtom zvierat…
Najväčšie hlavné mesto počtom obyvateľov nad 60 rokov…
Druhé najväčšie hlavné mesto počtom registrovaných užívateľov internetovej stránky www.odpovedi.cz … ktoré by to asi mohlo byť?

Dodatok:
Rozpor medzi Quito a La Paz…
V La Paz sa nachádzajú hlavné atribúty hlavného mesta – administrtívne centrum, správne orgány, sídlo vlády, hoci oficiálne hlavné mesto Bolívie je Sucre (2700m n.m.), ktoré je sídlom Najvyššieho súdneho dvora, Ústavného súdu, Súdnej rady a Hlavnej republikovej prokuratúry.

elkon

Stačily tři vteřiny v GOOGLE. https://www.id­nes.cz/cestova­ni/kolem-sveta/quito-nejvyse-polozene-hlavni-mesto-na-svete.A010611_145­124_igpohledni­ce_kah

led

elkon, niekedy 3" v Google vás zavedú na nesprávne miesto. Hľadaná odpoveď nemusí byť na prvých miestach vyhľadávača.