Jaké i/y, nebo í/ý psát zde do otázek?

Byly jste někdy.. Vy? ženy? (ty ženy)
Byli jste někdy.. Vy? muži? (ti muži)
Byly jsme někdy.. My? ženy? (my ženy)
Byli jsme někdy.. My? muži? (my muži)

Zajímalo, by mě kdy se jaké měkké, či tvrdé skloňovaní používá.
Omlouvám se předem těm co mi poradí vrátit se do školy.

Nejlepší odpověď
klumprt

Pokud oslovuješ všechny bez rozdílu (muže i ženy) tak musíš použít měkké i (mužské životné).
Pokud oslovuješ jen ženy např. otázkou „Kdy jste měly první menstruaci?“, tak ve slově měly musíš napsat tvrdé (ženské y).
Pokud oslovuješ děvčata, tak ta mají překvapivě střední rod. Např. „Děvčata, zpila jste se už někdy tak, že jste si poblila vlasy?“
Pokud oslovuješ děti tak ty mají zase překvapivě ženský rod. Např. „Děti, byly jste někdy osahávány katolickým knězem?“

Další odpovědi
ivzez

Co si takhle zopakovat učivo českého jazyka z 1. stupně ZŠ?

V souvislosti se slovesy se nehovoří
o skloňování, slovesa časujeme.

A i/y píšeme v závislosti na podmětu
(vzpomeneš si ještě na shodu podmětu s přísudkem?) …

Akzeret

Nějak tě nachápu.. Ptáš se, jaké i/y máš napsat např. v otázce Viděli/y jste to a to? Jestli ano, tak určině měkké i. Ptáš se všech uživatelů, žen i mužů.
Co se týká posledních 2 řádků (my), tak musíš vědět ty, kdo všechno v tom ´my´ byl. Každopádně platí: ženy -Y, muži – I ;)

PS: Omluvu přijímám :D

zzzzz

Klumprte to pošli na ministerstvo školství jako návrh na změnu učebnic. Ty věty včetně I/Y si zapamatuje každý:-)))