vas999

Jaké hodnoty výher byste dali do soutěže „Chcete být milionářem“?

Pokud byste mohli ve známé a oblíbené soutěži „Chcete být milionářem“ vybírat hodnoty výher, jaké částky byste zvolili? Samozřejmě by se musela splnit základní pravidla (tedy 15 otázek, 2 záchytné body…), a dále bych očekával, že nejnižší výhra (na 1. otázce) zůstane 1OOO Kč, čísla budou dostatečně zaokrouhlena (žádné haléře ani nic takového) a rozdíly mezi otázkami nebudou ani příliš velké (to by pak byly výhry buď příliš malé(kdyby hráči zbytečně a nesmyslně riskovali), nebo příliš velké (když by měli štěstí a znalosti)), ani příliš malé (hráčům by se pak tolik nevyplatilo odpovídat na další otázky). Nejvyšší výhru nijak neomezuji, ale doporučil bych ji mezi 10 a 3O nebo 40 miliony.

Odpovědi
ivzez

Výhra 1 Kč (napsal jste 1 + tři samohlásky „O“)?
To by snad ani nikdo nesoutěžil…

Doporučujete nejvyšší výhru mezi 10 a 3 (opět
jste místo nuly napsal „O“) nebo 40.000.000?

Já bych výběr výher nechala na pořadatelích.
Na „Milionáři“ byly zajímavé otázky, ne výhry.
Myslím, že tak by to u vědomostních soutěží mělo být.
Zajímavé otázky a odpovědi (vědomosti) účastníků.
Výhru bych viděla jako bonus, neměla by být (jediným) cílem.