abcd1234

Jaké externí a interní faktory mají podle Vás vliv na ziskovost bank?

A jaké externí faktory lze podle Vás přidat do korelační analýzy v souvislosti s Covid19 a vztahem na ziskovost bankovního sektoru?

Odpovědi
Drap

investice, vývoj vnitřního i zahraničního trhu a ekonomiky.Samoz­řejmě zde hraje i počet klientů, velikost a počet sídel banky režijní náklady a podobně.

Zvidatel

Nevím jak je to přesně myšleno s těmi vnitřními a vnějšími faktory. Vnitřní jakože struktura té banky, její organizace, kapitál, rozdělení peněz jako třeba do různých investic, počet zaměstnanců, pobočky, schopnosti a kompetence ředitele, vedoucích a všech zaměstnanců.
Vnější jako stav ekonomiky, nařízení vlády a CB, počet obyvatel, měna, počet a typ zákazníků (což by mohl být zároveň i interní faktor, protože to závisí a na schopnostech banky) a nejen stav ekonomiky, ale celkový stav a poměry v daném státě.

Pepa25

  1. Na faktory jsem již odpověděl:

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-faktory-maji-podle-vas-vliv-na-ziskovost-bank

  1. Korelační analýza je obecný pojem. Závislost čeho na čem máte analyzovat?
  2. Podobné úkoly není moc profesionální řešit dotazy na webu …