Kapicka

Jaké chování?Deník Anne Frankové

Dobrý den přeji,máme za úkol popsat literární postavu a tak mě napadla kniha jménem „Deník Anne Frankové“,kterou jsem také přečetla,ale už je to delší doba,tak se vás ptám a to hlavě na její chování.Myslím,že by se to dalo vyčíst z knihy ale nejsem si jistá.Neměli byste pár informací o jejím chování?

Nejlepší odpověď
led

Anna Franková nie je len literárna postava, je to skutočné židovské dievča Annelies Marie „Anne“ Frank ,v časoch 2.svetovej vojny (1942–1944) sa jej rodina skrývala pred Nemcami v Holandsku (Amsterdame). Do denníka si zapisovala tak ako každé dievča v jej veku, 13 rokov, všetko čo ju zaujalo, včetne obsadenia Holandska Nemeckými vojskami. V zápiskoch pokračovala i v úkryte. Zomrela v koncentračnom tábore tesne pred jeho oslobodením anglickou armádou 1945. Po vojne jej otec, jediný prežil, našiel denník a splnil Annine prianie a zverejnil ho.
Bolo to normálne tuctové dievča svojej doby.
Denník si treba prečítať, pozor je už niekoľkokrát upravovaný, ale jej charakter sa z textu dá vycítiť.

Další odpovědi
anonym

http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/anna-frankova/denik-anny-frankove-10.html

belanova

Myslím, že bez přečtení knihy se to těžko popisuje, proto doporučuje přečíst vlastníma očima… Přečteš to jedním dechem, je to dobrá kniha