Harveistkada

Jaké byste mi doporučili nejlepší granule pro králíky?

Ahoj, když nakupuju ve zverimexu, nevím které granule jsou kvalitní pro mého králíčka. Jelikož nemá zoubky úplně v pořádku, jsem domluvená s rodiči že bychom mohli pro něj kupovat ty nejkvalitnější granule. Doufáme, že jak půjde na broušení zubů, tak se mu ty zoubky zlepší. Jakou firmu byste mi doporučili? 🙂(Prosím žádné kritizování v komentářích) prosím nenavrhujte na pekáč! Tento králík je zakrslý a na pekáč NENÍ! :))

Nejlepší odpověď
Mravenec

Kritizování nebude, pokud vzneseš rozumný dospělý dotaz, jako napříkad tento.

Na internetu se jako TOP 5 produktů pro zakrslé králíky označují tato krmiva, nevím ale jaký chcete mít rozpočet.:

1 – Versele Laga CUNI ADULT COMPLETE
2 – Brit Animals Rabbit Adult Complete
3 – Beaphar Care + králík
4 – Supreme Science Selective Rabbit Adult
5 – NUTRIN Complete králík Fruit

Doporučuji přečíst kompletní recenzi ve zdroji: ¨

https://www.ran­kito.cz/nejlep­si-krmivo-pro-zakrsle-kraliky/

Další odpovědi
da ny

Měla jsem králíčka (2×), známá má šestý rok králíčka. Žádnému nepřerostly zuby, aby se nemohl najíst…,
Je dost možné, že ten tvůj nemá co potřebuje!!!
A to bys ještě chtěla psa? ☹ Jak by dopadl ten…?
„Nejdůležitější příčinou bývá nedostatek vlákniny ve stravě (králík musí jíst hlavně seno, traviny, byliny, občas zeleninu; časté podávání zeleniny, ovoce je nevhodné, suché pečivo nebo zrniny jsou nevhodné), dále nedostatek pobytu na slunci a tím nedostatek vitaminu D, což způsobí odvápnění kostí – a to zejména čelistí …“
zdroj: https://www.bo­levet.cz/infor­mace/28-prerustani-rezaku-u-kraliku

Filip84

Já bych doporučil to klepnout, uvařit a koupit králíka, který bude mít zuby v pořádku.

Já z králíka vařím, v létě, 단고기국 (http://cooks.or­g.kp/kp/index­.php/first/co­oking_culture/1/16/49), poněvadž psí maso nejím („sladké maso“ v severní korejštině = psí maso; severní korejština je samostatný, specifický, jazyk, třeba dýně = useknutá hlava japonského imperialisty). Teď bych to podusil v bílém vývaru (zázvor, cibule, česnek), obral, přidal k tomu zelí (nappa nebo čínské ban choi, to je lepší), ředkev, zelenou cibuli špenát a dochutil pastou ze sezamového oleje, 고추가루 (https://mykore­ankitchen.com/gochu­garu-korean-chili-powder/, koupíš u Vieta pytlík za Kč 70.00 – Kč 90.00), černého pepře a podrceného česneku. Jo, a pho nudle k tomu a misku rýže. Dobrou chuť. 🙂

Jinak musíte dávat králíkovi něco na hlodání, aby, chudák, nemusel tak malý do hrnce (to ani z tu námahu potom nestojí!), prostě dřevo, ale ne něčím napuštěné, jinak bude mít pořád „problémy se zubama“. Králíci obecně moc stomatologickou péči nepotřebují, pokud mají do čeho hlodat. 🙂

Malvína

Jednoznačně Alpha Pro a nebo Versele Laga. Nic jiného!

Pety2015

Dobrý den, náš králíček puclík miluje tyto https://www.maja-petshop.cz/krmivo-pro-kraliky/nutrin-complete--gf-kralik-vegetable-1500-g/ doporučila nám je paní na veterině. :)

Filip84

dany: „Králičí máma“ jako deus ex machina! 🙂

da ny

;-D

Harveistkada

Ano správně. A mimochodem Liloušek má aji Instagram ( lab_lilis)

Harveistkada

Ano správně 😄 Liloušek ( tak se jmenuje) je zakrslý králík a na jídlo NENÍ. ☺️ Já jsem taky z vesnice. A mimochodem.. každému králíkovi někdy dorostou zadní zuby které si obrousit sám nemůže a pak ho to bolí jak vždy kouše nějakou granuli nebo něco. Děkuji za typy ☺️( snap: harveistkadarea )

Filip84

Aha, už tomu rozumím. A on už je starší? Protože já jsem – podle velikosti hlavy – čistě soudil, že to je prostě mladý králík, který má špatné zuby, tak raději klepnout zavčasu, ale když je to ten zakrslý, tak to nepoznám.

Mravenec

S těma sockama (sociálníma sítěma) opatrně, ať se na tebe tady nenapíchne nějakej magor, je jich tu dost. 🙂

Filip84

Mravenec: To je nějaký specil králík, ne do hrnce? :-O

Mravenec

Filipe,… :D :D
Přece bys slečně nespolkl toho malýho chlupáče, co dala na fotku. :D

Filip84

Proč ne, když má problémy se zubama? Sakra, já jsem z vesnice, jak mám vědět, že ten králík není na jídlo? 🙂

Příště, prosím, napsat v dotazu, ano? 🙂

Mravenec

Slečně dle předchozích dotazů není ani 15, u ní musíme předpokládat, že ještě pečínky nedělá. 😁

Filip84

Já už vařil.

No dobře, normální králík, abnormální králík, hlodat musí stejně, protože hlodáky mu dorůstají tak, jako tak. Pokud nemá do čeho hlodat, tak to pak takhle ale dopadá!

Mravenec

Pokud králík nehlodá, hlodají pak jeho chovatelé. 😁

Filip84

No, však jo, však to říkám.

Že by měli králíci problémy se zadními zuby, tak to slyším prvně, proto se na to ptám. Ono to může být tou délkou života, že, i když taky jsme měli chovné králice a nikdy ty problémy neměly.

Mravenec

Ale kosti. 😁