Anikitos

Jaké bohatství měl Mansá Músa v přepočtu na dnešní koruny?

Nejlepší odpověď
annas

"Mansá Músa (cca 1280 – cca 1337)

Absolutně nejmajetnějším člověkem na světě se trochu překvapivě stal Mansá Músa ze západoafrické Říše Mali. Jeho říše se stala největším producentem zlata na světě, a to v době, kdy se zlato těšilo zvlášť velké poptávce. Podle historiků ale není jednoduché určit hodnotu jeho bohatství. Některé příběhy vyprávějí o slavné pouti do Mekky, během které Músa vynaložil tolik peněz, že to způsobilo měnovou krizi v Egyptě. Podle historika Richarda Smithe z univerzity Ferrum produkovalo Mali jednu tunu zlata ročně. Podle neoficiálních přepočtů měl disponovat bohatstvím ve výši 400 bilionů dolarů."

https://echo2­4.cz/a/iRBcy/de­set-nejbohatsich-lidi-v-historii-stalin-cingischan-nebo-caesar

Jeho jmění bylo nepochopitelné, Jacob Davidson z časopisu Time píše: „Na jeho výši bohatství není možné najíá žádný způsob, jak uvést přesné číslo. “

http://www.bu­sinessinsider­.com/mansa-musa-the-richest-person-in-history-2016-2

Výše jmění se liší – některý zdroj uvádí 500 miliard, jiný 600 atd. Vše jsou jen spekulace.

Další odpovědi
Drap

K dnešnímu kurzu by to bylo 10842000000 kč

led

annas, ak výpočet vychádzal z amerického počítania peňazí, potom vychádzajme z prepočtu:
americký bilion = europska miliarda
takže mal úbohých 400 miliard dolárov

výška majetku najbohatšieho človeka sveta Jeffa Bezosa, zakladateľa amerického internetového obchodu Amazon.com, je 90,6 miliardy dolárov
https://www.cas­.sk/clanok/576879/b­ill-gates-uz-nie-je-najbohatsim-clovekom-sveta-z-tronu-ho-zosadil-tento-miliardar/