Pepa25

Jaká verze popisu událostí z vlakové nádraží v Kramatorsku je podle vás pravdivá?

Ruská i ukrajinská strana se shodují v tom, že nádraží v Kramatorsku bylo dnes zasaženo raketovým útokem, při kterém zahynuly desítky civilistů. Město je pod kontrolou ukrajinských sil. Nádraží bylo plné civilistů.
Ruská a ukrajinská strana se neshodují, o jakou raketu šlo a odkud byla vypálena.

Nejlepší odpověď
hapiky

Ukrajinská verze - byl to útok ruské armády, která nádraží zasáhla záměrně, protože "chtějí zasít paniku a strach“ (gubernátor Kyrylenko)

Jak hluboce musí člověk klesnout, aby šířil takové hovadiny.. Řekněte vy proruští trollové, proč by se Ukrajinci měli sami mezi sebou zabíjet. Aby udělala radost Rusům? To fakt hraničí s debilitou.

Další odpovědi
paul1

Ukrajinská verze - byl to útok ruské armády, která nádraží zasáhla záměrně, protože "chtějí zasít paniku a strach“ (gubernátor Kyrylenko)

led

Dokud to nebude nezávile vyšetřeno se nebudu vyjadřovat / Jiná odpověď

Podľa formulácie, ktorú zverejnili „ČTK české noviny“ https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/ruske-rakety-zasahly-nadrazi-v-kramatorsku-zemrelo-50-lidi/2189822 „Ruské rakety zasáhly vlakové nádraží…“ nemusíme vedieť, kto vystrelil tieto rakety. Môžme sa len domnievať, pretože obidve bojujúce strany používajú rovnakú bojovú techniku.
Text „Ruské rakety“ v správe môže byť označením príslušnosti rakiet k ruskej armáde, ale môžu byť aj označením, že boli vyrobené v Rusku. V tejto súvislosti si spomínam na dve správy z dávnych čias… „Český semtex zabíjal…“, „Český samopal vraždil“, čo by ste si pomysleli vy, pri čítaní takejto správy? Ale v skutočnostito bola správa o teroristoch (nie českých), ktorí používali výbušninu Semtex a samopal typu Škorpión, vyrábané v Československu.
Kde je pravda? Sú tri možnosti:
1 – Ide o presne definovanú informáciu, s dokazateľne jasným vinníkom
2 – je to dezinformácia cielená proti Rusku ukazujúc na Rusko
šikovnú dezinformáciu,
3 – ide o „novinárskeho pisálka“ ktorý nerozumie tomu, čo píše a je mu totálne jedno, že „Pravda“ a "pravda) sú rozdielné pojmy. Pravda – názov novín, pravda – metóda

Preto položím spolu s Pilátom otázku „Čo je pravda?“ (Ján 18, 38)

Kazatel

Ukrajinská verze - byl to útok ruské armády, která nádraží zasáhla záměrně, protože "chtějí zasít paniku a strach“ (gubernátor Kyrylenko)

Dal bych jinou odpověď, ale to tvé nezávislé vyšetřování bude asi tak nezávislé, jako politické noty vyšetřovatelů.

Nejednou jsem si všiml, že události lze popsat dle toho jak se komu hodí, třeba ten příběh o chrabrých obráncích ostrova s tou hláškou "ruská válečná lodi… bla bla), na RT ukazovali, jak byli zajmuti, nakrmeni, atd., ukrajinskou a západní verzi příběhu jste asi zaznamenali. Stejně tak zveličování, nebo lépe řečeno vyzdvihování například radioaktivního nebezpečí, dle zpráv z UA tisku by měl člověk pocit, že dojde bleskem k zamoření celé Evropy aby si hloubil noru, proti tomu v ČR o tom v médiích jen vlažně, aniž by se to tak zveličovalo, atd.

Popravdě, myslím si, že to tam střílí z obou stran a nejen že se i mistr tesař někdy utne, někdy lecos fakt působí, že by to mohlo být účelové, nedávno třeba zásah toho divadla, dnes nádraží. Kdo vlastně ví. Pravda a nezávislost neexistuje.

zjentek

Dokud to nebude nezávile vyšetřeno se nebudu vyjadřovat / Jiná odpověď

Vědět to nemůže nikdo, dokonce ani ti, již útok zažili a přežili (a to je na výbuchu to nejhorší – že ani nevíš, jestli zabíjel tvůj vlastní národ, bratrovražedně).

Jinak souhlas s Bůhem a dovolím si Bůha mírně poupravit, bo zjevně fakta nedomýšlí, takže: Plně nacistické není Rusko, ale „Sovětský Svaz“, včetně Ukrajniny a ostatních (všechno jsou to bratři a sestry a Capital City by měli mít v Čečně).

Pokud má někdo zájem pohovořit si ukrajinsky doporučuji v těchto dnech navštívit ostravskou zoo. Denně máte tu možnost. UÁci prý aby měli luxusně plný žaludky tak denně projí 40% z příspěvků ČRdele, tak co s těmi 60%, že… (včera jsem jednomu mladému, zdravému tatínkovi viděl v ruskojazyčně hovořící frontě u okénka přes rameno do peněženky, když platil 800kč za sebe krásnou ženu a čtyři malinké děti vstupenky a z jeho českého „keše“ ve šrajtofli se mně mírně zamotala hlava anebo to bylo z „řevu azbuky“, jak tam všichni křičeli jako cikáni- jen postřeh).

_Bůh_

Ukrajinská verze - byl to útok ruské armády, která nádraží zasáhla záměrně, protože "chtějí zasít paniku a strach“ (gubernátor Kyrylenko)

  • Diktátor v čele státu ✅
  • Vedení útočných válek jakožto základ politiky ✅
  • Teorie o nadřazenosti vlastního národa (rasy) ✅
  • Teze o nutnosti podrobení nebo likvidace tvrzené nižší rasy (národa) ✅
  • Prvky sociální demagogie a kolektivismu ✅

    Rusko je plně nacistické.

Ametyst

Dokud to nebude nezávile vyšetřeno se nebudu vyjadřovat / Jiná odpověď

Viděla jsem fotky: nejsou tam žádné krátery, a ty rakety jsou jen tak položené na zemi! To místo ostatně vůbec nepřipomíná nádraží. Ať se každý zamyslí , jestli media, bojující proti fake news a dezinformacím po eurounijním způsobu, jsou vůbec ještě schopna informovat.

Ametyst

Evropská unie kamarádí s Ukrajinou, tak co my víme o ruském náhledu na věc? Rusko chtělo prošetřit vraždění v Buči a oficiálně žádalo OSN, a ti to odmítli! Co kdyby se ukázala jiná než předem nalinkovaná pravda? Nezbývá nám než konspirovat?

Pepa25

Ruský pohled na věc si můžete přečíst z webu agentury RIA Novosti, ruské státní zpravodajské agentury – odkaz níže máte. Pokud neumíte rusky, použijte překladač. RB OSN odmítla pouze usnesení navržené Ruskem. Mezinárodní vyšetřování událostí (ze strany ICC) běží …

Pepa25

led: chápu vaši snahu vždy a všude všechno relativizovat, ale tady opravdu nejde o to, jak ty rakety pojmenujeme, ale KDO JE VYPÁLIL. Chápete, že to „kdo“ je objektivní fakt, takže pilátovská otázka není na místě?

led

Pokiaľ nie je dôkaz, nemožno použiť označenie „vinník“, ale len „predpokladaný vinník“. Ale v tomto prípade sa ukazuje prstom na „predpokladaného vinníka“ s označením „ty si vinník“ bez dôkazu. Čas ukáže skutočného vinníka.

Pepa25

S tím, že čas ukáže resp. potvrdí viníka souhlasím – ale to je v přímém rozporu s naší odpovědí výše, že všechno je relativní a pravda nelze zjistit!

Pepa25

Ametyst: ani Rusové nepopírají, še došlo k útoku na vlakové nádraží a zahynuly desítky lidí- viz https://ria.ru/20220408­/kramatorsk-1782464350.html Ale možná, že to nebylo nádraží a bylo to mimozemšťani. Prostě dál žijte v paralelní realitě, která nemá se skutečností nic společného …

Ametyst

Pepa25: Uklidněte se. Ukrajinci sestřelili ruskou raketu. Jak vysvětlíte, že na fotkách byla řada vyhořelých aut, a dvě z nich měly otevřený motor? Divné. Ale vy nejste skeptický vědec, ptám se nesprávného člověka. Hltejte poslušně, co vám pražská masmedia naservírují, a nedělejte vlny. Mají vás, kde potřebují. Hlavně nepřemýšlet.

Pepa25

Proč má vyhořelé auto otevřený motor je myslíém jasné: když se ho někdo pokoušel hasit, tak začal motorem. Nechápu ale, jak to souvisí s vaším popíráním raketového útoku, na kterém se shodnou rusové i Ukrajinci …

Kryšpín

Obě strany podle odhadu využívají naladit média a obhajovat svoji pravdu na př. UA Rus má 20 tisíc zabitých Rus je jich 1500 a pravděpodobně bude pravda jinde.

led

Mohla by som vaše čísla otočiť, pretože iné médiá ukazovali rovnaké zábery s textami „príslušníci práporu Azov…“ „Prapor Azov“ je špeciálna ukrajinská vojenská jednotka.

paul1

Tady je podrobnější rozbor:
https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/ruske-rakety-zasahly-nadrazi-v-kramatorsku-zemrelo-50-lidi/2189822