bobánek

Jaká velká událost se odehrála 12.dubna 1961,koho mám na mysli?

Nejlepší odpověď
panenka

Jurij Gagarin obletěl Zemi za 108 minut, jednalo se nejen o první, ale zároveň i nejkratší orbitální kosmický let

Zdroj: http://www.re­flex.cz/clanek/do­kument/41217/prvni-clovek-ve-vesmiru-podivejte-se-na-dobove-zabery.html

Další odpovědi
Terryle

Jojo, Jurijův první let. Rusové z něho pak udělali modlu a idol, ačkoli to prý byl sám o sobě hrozně skromnej člověk. No, a jeho smrt je dodneška vlastně nejasná… čertví, jestli se vážně „lekl“ balonu nebo co to bylo, nebo proč to s tím MiGem narval do země… :o/

FOG

To Terryle – mozna to nenarval do zeme sam od sebe.
Sice to Rusove po 50 letech odtajnili,ale kdo vi?
Pokud je pravda,ze vychrstl Breznevovi piti do ksichtu,tak bych se nedivil ani jinym skutecnostem. Have a nice day.