Miroslavst

Jaká událost se stala v noci před 124. léty v Praze na Václavském náměstí?

Doplňuji:
Já se neptám na historii lyžování u nás a ve světě, ale na to, jaká událost se stala před 124. léty. Ráno jsem tu nebyl a nevím co jste kde vložila.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Josef Rössler-Ořovský vyzkoušel první lyže u nás

Další odpovědi
BEAES

Rössler-Ořovský stál u zrodu většiny spolků a klubů v počátcích našeho organizovaného sportu. Už jako 12letý založil spolu se svými spolužáky Bruslařský klub. Přivezl k nám z Norska první lyže a stal se také prvním lyžařem. V noci 5. ledna 1887 sjel Václavské náměstí a vytvořil tak historicky první lyžařskou stopu na našem území. Teprve za tři roky poté objednává hrabě Harrach první zkušební lyže pro své lesníky.