sisinec123

Jaká škola bude nejvhodnější?

Dobrý večer, dost se zajímám o vesmír a různé pokusy. Tak se ptám na jakou střední školu by bylo nejvhodnější jít s tímto koníčkem? Děkuji za všechny odpovědi.
Doplňuji:
Děkuju za odpověď, jenže sem nedoplnila, že na gympl bych za žádnou cenu nešla. Je složitější a dá se říct, že je prodloužená základka. :)

Nejlepší odpověď
annas

Pokud se astronomii chcete věnovat i v budoucnu, je třeba se správně rozhodnout. Střední škola je opravdu pro příští uplatnění málo. Pokud vytrváte, stejně by bylo nutné pokračovat na vysoké škole. Lepší předpoklady získáte na matematickém gymnázium.

Znamená to, že musíte mít nadání pro fyziku a matematiku. K jejímu rozvojíní je nejlepší opravdu gymnázim . Ostatní střední školy jsou obvykle zaměřeny příliš prakticky, zatímco astronom si musí osvojit i vědeck teoretické metody. Proto se na gymnáziu věnuje zmíněným předmětům více pozornosti, Je dobré zapojit se do matematické, fyzikální i astronomické olympiády. Studovat odbornou l literaturu. .

Jinak nejvíce hodin matematiky i fyziky je na střední průmyslové škole, alle že byste se právě tam mohla věnovat astronomii?
Doplňuji:
Rozhodnete-li se přesto pro střední školu, choďte do astronomického kroužku v Domě mládeže. Určitě v tomto zájmu nejste ojedinělá. Samozřejmě záíleží na tom, kde bydlíte. Za čtyři roky uvidíte …

Další odpovědi
anonym

Na gympl…
😉
A pak pokračovat na VŠ – fyzika.
Doplňuji:
…" Je složitější a dá se říct, že je prodloužená základka.„…
Je – obvykle složitější, než jiné SŠ – protože má studenty připravit na studium na VŠ (jednak studijními návyky a jednak širokým spektrem znalostí).
"prodloužená základka“ – nejsem si jist, zda tomuto vyjádření rozumím – ale pokut tím míníš, že ti dává další čtyři roky pro rozhodnutí, kterému oboru se budeš dál věnovat, je to fakt.
😉
Pokud jde o SŠ, pak s tvými zájmy, žádná rozumná není (studium fyziky na SŠ je pro ´profesi´ fyzika nedostatečné).

JJp

Pokud se chce za každou cenu vyhnout gymnáziu, teoreticky by bylo možné vybrat si libovolnou střední, např. obchodní s maturitou, během ní se 4 roky vedleji vzdělávat v nějakém matematicko-fyzikálním „kroužku“ a pak udělat přijímačky na vysokou. Ale spíš opravdu jen teoreticky, prakticky to skočí na čvut 🙂