Jaká sjezdovka na světě má největší sklon?

Ve Francii je 75°.

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem toto:
http://thespor­tsarchivesblog­.com/2012/10/01/the-sports-archives-the-worlds-most-dangerous-ski-resorts/

Nejnebezpečnější sjezdovky NA SVĚTĚ

Crested Butte Mountain Resort – sklon 65°
Delirium Dive – 50°;
Velká Scott – 40°°
Black Hole v Smugglers 'Notch, Vermont – 53 stupňů
Corbet je Couloir se nachází v Jackson Hole ve Wyomingu. A je pravděpodobně nejděsivější lyžařské středisko v USA. 10 stop dlouhý volný pád, než člověk začne letět dolů při 60°;sklonu. Středisko zaznamená úmrtnost alespoň 1 lyžaře ročně.

Ski Dubaj má jednu sezdovku – rozdíl mezi výškou a poklesem o více než 60 metrů.
Doplňuji:
Ještě jsem našla.

Hahnenkamm je název hory, ale také název sjezdu, který je považován za nejnáročnější sjezd vůbec. Nachází se v Rakousku nad městem Kitzbühel.

Slavný sjezd, který se jezdí od roku 1940 měří 3312 metrů a převýšení činí 860 metrů. Nejstrmější místo sjezdu má sklon 85 %..

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hah­nenkamm

Další odpovědi
dnb

Extrémní tratě

Černé sjezdovky mohou být upravovaným slalomákem i svahem plným obtloustlých boulí. Nejstrmější pasáže upravovaných sjezdovek mívají často sklon 60, výjimečně i 70 %. V rakouském Zillertalu nechali černou trať v Mayrhofenu proslavit tím, že ji i s jejím 78% sklonem sugestivně prezentují jako Hara-Kiri. Až 100% sklon má údajně nejvýše položená partie Ainecku v rakouském Katschbergu, k této hodnotě se blíží i sklon trati La Coni ve Varsu.

Zdroj: http://cestova­ni.idnes.cz/tra­te-kterymi-se-muzete-blysknout-10-nej-cernych-sjezdovek-pnb-/lyze.aspx?c=A111229­_095750_ig_zi­ma_tom

Tohle je asi největší, kterou udržuje nějaký majitel. Pak můžou být ještě nějaké s větším sklonem, ale nemají žádného vlastníka a vyskytují se především v hornatém terénu, kde jsou špatné podmínky pro přístupovou cestu. (Proto se některé skoky na takové strmé svahy provádí z helikoptéry.) Jinak u nás se vyskytují nejvýš strmé svahy na Krkonošsku, Jesenicku a Beskydsku a pohybují se v některých případech až kolem 45–55%

-McM-