Frogman

Jaká/která silniční pravidla se vztahují na elektroboard?

Patří do kategorie kolo, do kategorie chodec (jako obyčejný skateboard), nebo do obou?

Odpovědi
Schluker

Podle me je v sede zone, jako byly sveho case segwaye. Muj nazor je, ze vsechny dopravni prostredky schopne pohybu bez aktivni ucasti (napr. Slapani) cloveka by mely byt povazovany za motorova vozidla s veskerymi povinnostmi a pravidly.

jsemjá

Stejná, jako u aut.

Pepa25

Jezdec na skateboardu je chodec. Na koloběžce cyklista. Na elektrobordu záleží, zda se jen veze za použití gyroskopického vyvažování – pak jde o osobní technický prostředek (stejně jako segway). Viz odkaz.

Zdroj: https://www.cspsd­.cz/654-kolobezka-skateboard-segway

Pepa25

Schluker: patrně vám unikla novela zákona, která začala řešit segwaye …