Avatar uživatele
BurTon

Jaká rasa psa je nejlepší ochránce a zároveň přítel člověka???

né bytový pes

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, anonym, Deli před 4702 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Můj jorkšír – žádnýho chlapa ke mně nepustí a je to miláček!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ar

Ono hrozně záleží na výchově psa, ale velmi dobré předpoklady má třeba Hovawart
O povaze si přečti třeba tady http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho­vawart

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

V podstatě každý větší, nebo i střední pes, pokud je dobře vychován a vycvičen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ARIS

Každý pes je ve své podstatě přítel člověka. Ale z mnoha psů udělají lidé svým chováním k němu „krvelačnou bestii“. Pokud je požadavek mít psa na hlídání a mít jej i jako kamaráda -což se navzájem nevylučuje 🙂, pro toho kdo nikdy neměl psa doporučím německého ovčáka a nebo belgického ovčáka. Toto jsou psi kteří umí hlídat a jsou relativně dobře ovladatelní (určitě doporučuji navštívit kynologické cvičiště a tam se instruktora výcviku (výcvikáře) zeptat na vše potřebné !!) Důležitá je socializace psa o tom mohou na cvičácích lidé vyprávět … Jednoduše – co se v mládí jako štěně naučíš jako velký pes máš méně starostí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Salvaje

My měli německou dogu. Je to super mazel, ale i výborný hlídač. Na „svou“ rodinu a dům nedá dopustit. Ale zároveň pozná, když si někoho přivedete Vy nebo děti (kamarády) a takovému člověku neublíží. Vlastní zkušenost. A to jsme ho nijak extra necvičili, aby hlídal nebo tak…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

to záleží na tobě,moje skušenost jezevčík,německý ovčák,kolie,ale né bojové plemeno.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kubajs

No já si myslím že Zlatý Retrívr
1)Dá se vycvičit na a)mysliveckého psa
b)mazlivého psa
c)hlídacího psa
A nejlépe se prý vycvičí na všechny tři obory FENA (a výhoda je, aby měla FENKA ve jménu R)
Já mám zlatého Retrívra Barču a je vycvičená na hlídání a pobívá doma na své matraci (těmto psům to hodně myslí)

Z pozdravem Jakub :)

před 4692 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek