BurTon

Jaká rasa psa je nejlepší ochránce a zároveň přítel člověka???

né bytový pes

Nejlepší odpověď
hanny 2

Můj jorkšír – žádnýho chlapa ke mně nepustí a je to miláček!

Další odpovědi
Ar

Ono hrozně záleží na výchově psa, ale velmi dobré předpoklady má třeba Hovawart
O povaze si přečti třeba tady http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ho­vawart

Drap

V podstatě každý větší, nebo i střední pes, pokud je dobře vychován a vycvičen.

ARIS

Každý pes je ve své podstatě přítel člověka. Ale z mnoha psů udělají lidé svým chováním k němu „krvelačnou bestii“. Pokud je požadavek mít psa na hlídání a mít jej i jako kamaráda -což se navzájem nevylučuje 🙂, pro toho kdo nikdy neměl psa doporučím německého ovčáka a nebo belgického ovčáka. Toto jsou psi kteří umí hlídat a jsou relativně dobře ovladatelní (určitě doporučuji navštívit kynologické cvičiště a tam se instruktora výcviku (výcvikáře) zeptat na vše potřebné !!) Důležitá je socializace psa o tom mohou na cvičácích lidé vyprávět … Jednoduše – co se v mládí jako štěně naučíš jako velký pes máš méně starostí.

Salvaje

My měli německou dogu. Je to super mazel, ale i výborný hlídač. Na „svou“ rodinu a dům nedá dopustit. Ale zároveň pozná, když si někoho přivedete Vy nebo děti (kamarády) a takovému člověku neublíží. Vlastní zkušenost. A to jsme ho nijak extra necvičili, aby hlídal nebo tak…

žolik

to záleží na tobě,moje skušenost jezevčík,německý ovčák,kolie,ale né bojové plemeno.

Zdroj: žolík

kubajs

No já si myslím že Zlatý Retrívr
1)Dá se vycvičit na a)mysliveckého psa
b)mazlivého psa
c)hlídacího psa
A nejlépe se prý vycvičí na všechny tři obory FENA (a výhoda je, aby měla FENKA ve jménu R)
Já mám zlatého Retrívra Barču a je vycvičená na hlídání a pobívá doma na své matraci (těmto psům to hodně myslí)

Z pozdravem Jakub :)