Jaká psí rasa nebo plemeno má nejblíže vlkům? Děkuji za odpovědi.

psi
vlci

Nejlepší odpověď
annas

Známý sovětský kynolog A. Vojločnikov se odvolává na četné příspěvky sovětských i zahraničních etologů, zoologů a archeologů. Vyslovuje názor, že mezi všemi plemeny zdomácnělých psů jsou lovecké lajky nejstarším psím plemenem, které stojí nejblíže vlkům. S vlky je sbližuje podobná stavba lebky, suchá, klínovitá morda a fyziologie reprodukce. Feny lajek se ve své domovině, stejně jako vlčice, hárají jen jednou ročně.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:-gELUYWhcP4J:www­.ifauna.cz/cla­nek/psi/lajky/4617/+kte­r%C3%BD+pes+m%C3%A1+nej­bl%C3%AD%C5%BE+k+vlko­vi&cd=8&hl=cs&ct=clnk&gl­=cz

Další odpovědi
monkey

s lajkou souhlasím,lajka jako plemeno vizážně i chováním má k vlku dost blízko,problém je v tom chování,nebude to žádný mazel a bude potřebovat malinko jiný přístup.všeobecně k vlkům mají blízko takzvaná primitivní plemena(plemena která se nezměnila podobu několika tisíc let)žádné šlechtění se jich nedotklo a zůstali beze změn.do této skupiny patří třeba takový samojed.velká bílá koule co tahá saně a která má výborný vztah k lidem a dětem.chovali jej kdysi dávno inuité někde nad uralem,brali jej jako člena rodiny.zvláštnost-pokud toto plemeno jednou uhodíte,ztratíte vůdčí postavení na vždy.výborně však reaguje na intonaci hlasu a tak není potřeba nějakého trestání.před 2 měsíci jsem právě o takového hafana přišel-stáří.tento pes se ve smečce při lovu chová hodně jako vlk.intuice nahánění oběti do pasti......a zase sem se rozepsal,šmar­já......

mojitek

nejblize vlkovi jsou : lajky,husky,Ces­koslovensky vlcak,Saarlosuv vlcak

Domka

vzhledově československý vlčák