Lukynxd

Jaká/která povolání do 20 let upadnou či se změní natolik, že už nebudou skoro srovnatelné s dnešními?

Jaká povolání?- třeba nezajímavá, málo placená.
Která povolání? – konkrétní

Nejlepší odpověď
autacek

Třeba takový telegrafista, nebo telefonní spojovatelka, řidič metra, nebo televizní opravář chodící po bytech… teď dokonce i lékař, který diagnostikuje nemoc na dálku, topič elektrárenský, který již nebude přikládat uhlí… profesí je celá řada, jen si vzpomenout :)

Další odpovědi
annas

Jaká povolání? Tak, v nichž nebude uplatnění třeba v souvislosti se zánikem určité skutečnosti – např. nové technologie, zanikají ty staré.

Která povolání? Např. Možná poštovní doručovatel, redaktor v papírových novinách,, pokladní atd.,

Odkazů najdete na netu dost. Např. zde.
https://www.pa­tria.cz/zpravo­dajstvi/2701547­/28-povolani-ktere-jsou-ohrozovany-stroji-jiz-dnes-a-do-roku-2024-bu

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mc Merkurion

@autacek, myslim, že ten televizní opravář je minulostí už dnes …