dust8

Jaká nejmenší možná plocha pro helipad dle norem?

Když už tu řešíte helipady, tak si možná taky nějakej udělám na střeše. Pro případ, že bych někdy splašil vrtulníka. ;D

Odpovědi
Edison

NULA m kvadrát!! Už jsem Ti to psal, vrtulnik může přistávat třeba na poli, nebo na trávniku!!! Na střeše musíš jen zajistit nosnost střechy podle předpokládaného zatížení a případné další konstrukce. Normy na to pochopitelně nejsou, vše se počítá podle předpokládaných zatížení.

zjentek

Moc se do toho raději nehrnout, dnes totiž může pilota vrtulníku lehce zabít kdejaký nezodpovědný pilot dronu… A že jich přibývá jako hup po dešti!