Jaká kniha je předchůdcem mayské, etiopské, indiánské, germánské, tibetské, staroegyptské knihy mrtvých?

Nejlepší odpověď
annas

Texty pyramid
Jedná se o předchůdce tzv. Knihy mrtvých

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:kEg­QcO2Y4_QJ:sn.spsno­me.cz/Dejepis/Sta­roegyptsk%25E1Li­teratura+&cd=2&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-aJe

Je to soubor zaříkadel a úvah, je založen na bohaté mytologii, na rozvinutém náboženství a na kultu smrti. Je to jakýsi průvodce mrtvého na onom světě. Nacházejí se tam rady pro zesnulého , co má dělat při určitých situacích v podsvětí.

Další odpovědi
badisko

Zadna nebot nebylo Pismo…
Doplňuji:
Knihy mrtvych nepojednavaji o nicem jinem …nez o nahledu na smrt urcite tradice .. neni to univerzalni navod … maji lidem spise pomoct pochopit urcite kultuty a jejich smysleni … Pokud ctes nekterou z tech knih ktere jsi pred chvili nasel pochopis prekvapive hodne o zivote …
Stejne jako kdyz ..se zabivas mytologii a tradicemi a panteony Bohu urcitych kultur po svete tak zjistis .. ze jsou si skoro na chlup podobne … at jsde o svatky funkce bohu nahled a smrt a zivot obecne i hrdinove a hrdinky jsou si podobni jako vejce vejci a zastavaji skoro totozne funkce ......tak napriklad my mane Blanicke rytire ..Anglie ma Krale Artuse ..stejne jako nasi Blanicti rytiri ceka az ho bude zeme potrebovat ......( Artus skutecna postava krale jmenem Artorius ze 7. stoleti vedl Boj proti sasum …
A napriklad Irove zase maji.. Fiona MacCumhala ktery je totozny s tema co jsem zminil …ale to jsem zabrousil zase truchu jinam …