dust8

Jaká jsou pravidla pro psaní pomlčky ve větách?

Nejlepší odpověď
annas

Podrobnosti najdete v odkazu. Nezaměňovat pomlčku se spojníkem

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=165

"Pomlčka (–) je dlouhá vodorovná čárka (pozor na záměnu se spojovníkem – viz Spojovník). Obvykle bývá užívána ve funkci oddělování částí projevu (např. místo čárky ohraničující vsuvku či přístavek), vyjádření rozsahu, vztahu nebo vyznačení přestávky v řeči (k zesílení platnosti lze použít i více pomlček za sebou), dále i pro uvození přímé řeči a pro vyjádření celého čísla při psaní peněžních částek. atd.

Spojovník (-) je krátká vodorovná čárka (pozor na záměnu s pomlčkou – viz Pomlčka). Nenaznačuje-li spojovník neúplné slovo, píše se bez mezer mezi výrazy, které spojuje. V češtině tento znak užíváme tehdy, chceme-li vyjádřit, že jím spojené výrazy tvoří těsný významový celek. Oblast konkrétního užití spojovníku je poměrně rozsáhlá:"
atd._

Pročtěte si uvedený odkaz a dovíte se všechny možnosti.

Kdy se píše s mezerami, kdy bez mezer atd.