Filip84

Jaká je základní jednotka pravdy?

Dosud jsem měl za to, že pravda je věcí ars philosophiae, leč zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-na-historickcyh-predsudcich-a-stereotypech-o-zenach-neco-pravdy jsem se dočetl, že existuje jednotka pravdy: „trochu pravdy“. 🙄🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

Buď jak buď, stereotypní výrok o skupině osob (in concreto: ženách) je pravdou materiální objektivní; to jest: buďto pravdou je a nebo pravdou není – nic mezi tím, bitová informace, 1 – 0, pro mathematiky a jiné taky ingénieury. Proto je nesmyslné bavit se o tom, je-li něco (objektivně materiálně) trochu pravdou, více pravdou, méně pravdou etc. etc. Ne, buďto je pravdou, nebo není pravdou, nebo-li jinak: je pravdou e contrario, eo ipso, lží.

Tvrzení, že výrok, sice, není pravdou, ale zároveň je pravdou „trochu“, je, proto, lapsus. Ale chápu, jestliže něco zastřeším Platónem, nebo Cicerem, tak i sebevětší konina působí na burany jako pravda, a to pravda důležitá k tomu! Ona i lež zní jako pravda, vysloví-li se latinsky, že?

Nebo se mýlím?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jsem zarytý příznivec ujednocování (zejména v technice, obecně exaktních oborech), takže preferuji SI jednotky. 🙂
Odhaduji, že jednotkou by mohl být Vašíkpašík (značka Vp). Pokud by se přidala i LÁSKA, tak TUTOVĚ! 😉 😁

Nebuď tak ÚPZKOPRCÝ, musíš na to JINAK. Podívej na Alexandra Velikého. Ten měl rozmotat gordický uzel. ale hodil na to bóbika a PŘEFIKNUL ho mečem. A bylo po PTÁKÁCH. V matice když ti vyjde výsledek v oboru reálných čísel 2. odmocnina ze záporného čísla (DĚFFKA MIZERNÁ), taxi v πči, skončils (pokud s tím nejde VYJEBATI nějakým vykrácením apod.). No a CO?

Rozšíříš podmínky, přejdeš do oboru komplexních čísel a počítáš dál. V tomto tvém případě se vymaníš z omezujících limitů dvojprvkové logiky a přejdeš do VÍCEPRVKOVÉ fuzzy logiky. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Fuzzy_logi­ka Venkoncem dnes to má v sobě implementováno každá „chytřejší mašinka“. Zkrátka i když to někdy může působit, že „se nevleze“, musíš jí více roztáhnout no…, okrajové podmínky otázky woe). 😉 😁 😁

Další odpovědi
Dochy

Vytrženo z kontextu.
Předmětem dotazu je velká skupina tvrzení (předsudky, stereotyp, atd…) a pak lze vyšetřovat, zda jsou tato tvrzení všechna pravdivá, všechna nepravdivá, některá pravdivá. „Trocha pravdy“ by odpovídala některým pravdivým tvrzením.

tituly

Jeden genius. Opakem jeden imbecilus.

Raději odpověz tam a nemudruj tady mimo otázku. Ne tebe dva imbecily plus jeden debilus.

Rokio

Něco jsem dříve přečetl v knize o ekonomice. Mohlo by to být nějak takto.

  • 100 % – zcela jisté
  • 90 % – nanejvýše pravděpodobné
  • 70 až 80 % – velmi pravděpodobné
  • 60 % – pravděpodobné
  • 50 % – padesát na padesát
  • 40 % – nepravděpodobné
  • 20 až 30 % – velmi nepravděpodobné
  • 10 % – nanejvýše nepravděpodobné
  • 0 % – zcela vyloučené

Je to ale jen můj názor, že by zrovna tohle mohlo představovat jednotky pravdy. Ruku do ohně bych za to nedal.

Arcimozek

Filipe, jediný, kdo zná pravdu, je vesmír a ti, kteří jsou mu nakloneni, tedy, já a můj Přítel zjentek. My, Filipe, jsme osvíceni a známe pravdu, takovou, kterou kdybys ty poznal, tak padneš k zemi a zhyneš. My známe pravdu.

Ten, kdo se chce pravdu dozvědět, skutečnou pravdu o tom, jak funguje kosmos, ten se musí nejdříve vesmíru podvolit, být jeho služebníkem. Vesmír poté danou bytost vezme pod svá křídla a daná bytost se po své materiální pozemské smrti stane součástí vesmíru. Stane se nesmrtelnou.

„Smrtelní jsme tělesně, arciť spirituálně jsme nesmrtlení“ – to řekl jeden můj přítel. Myslím, že má pravdu.

Filipe, doufám, že se naše interspirituální vztahy postupně zlepší, jinak bys musel být mým spirituálním nepřítelem jako je zde místní úzkoprsec „elkon“. Myslím totiž, že jsi velice chytrý a máš velký potenciál se přidat k nám. Věřim tomu. Věřím v tebe.

Tvůj Arcimozek

zjentek

Nic podobného NEEXISTUJE, stejně jako neexistují tvé starosti. Ta neexistence už snad reálně probíhá. Doufejme (v to můžeme třeba věřit a co více- nikdo a nic nám to už nevezme pokud svou víru proměníme ve vlastní přesvědčení). A pokud ne, tak stále platí, že nic podobného prostě stejně neexistuje, jen ty tvé starosti existovat teprve přestanou. Jako všechno. Ale… Možná máš (jsi kdy měl) pravdu (v těch výplodech tady okolo a tak různě a podobně). K tomu stačí to přesvědčení (taky posluchači) a je to. K přesvědčení pak můžeš dojít třeba exaktně, ono je to docela u prdele, jak to vše (včetně těch tvých starostí) vlastně neexistuje a jaxi k tomu všemu vlastně nedošel a proč a co nebylo tvým smyslem. Otázka vs. diskuze- nic než modelový protimluv. Protože vesmír je přece domněnka. Stačí takto? Děkuju.

Stručná „pragmatická“ odpověď: Doporučuji POCHOPIT, že zde nejsme (včetně tebe) náhodou. Než se tak stane, jen „někam jedeš“ na tři, na dva, na jeden… válce. Cestou exaktní, například.

Filip84

arciť – mozek: Ne, naše vztahy se nezlepší, žádné totiž nemáme a mít nebudeme, protože jsi vlezlý patolízal. Takže ano, s opravdu velikým potěšením budu tvůj nepřítel!

Vesmír je domněnka a stavět závěry na domněnkách je pošetilé.

Ale to korreluje, neboť z každýho patolízala se stane hlupák.

Filip84

Dochy: Stereotypy, předsudky nemohou být nikdy objektivní materiální pravdou, právě proto, že jsou to stereotypy, nebo předsudky: kolektivní „rozum“ (spíše kolektivní blbost), stojící na zjednodušení, zaškatulkování „problému“ (ergo: kognitivním zkreslení).

Já pořád nechápu, proč se lidé domnívají, že sejdou-li se tři blbí, že vymyslí něco chytřejšího, než když to vymyslí tři blbí, ale každý zvlášť. Samozřejmě, že nevymyslí, v lepším případě vymyslí stejnou koninu, jako by vymyslel každý sám, leč spíše je pravděpodobnější, že vymyslí trojnásobnou koninu. 😃

Dochy

Podle mně se mýlíš. Ač zobecňují a nemusí být přesné, často se zakládají na reálném pozorování. Samozřejmě člověk musí počítat s tím, že jde o generalizování a ač něco může platit v 60% případů, stále to není 100. Začínám mít pocit, že jsi až příliš mladý 😉

Filip84

Don Rokio de la Kaufland y Znojmo, presidente del Club de autistas de Czecoslovaquia y patrón de los pasos de peatones y controlador de maquina de cafe y bandido de monedas de los carros y el dueño de una tableta plana y lenta: To, co vypisuješ Ty, je pravděpodobnost. Pravděpodobnost nemá s pravdou nic společného, to samé, například, pravdivost.

Rokio

Filip: Omlouvám se.

Filip84

Don Rokio de la Kaufland y Znojmo, presidente del Club de autistas de Czecoslovaquia y patrón de los pasos de peatones y controlador de maquina de cafe y bandido de monedas de los carros y el dueño de una tableta plana y lenta: To se nemáš proč omlouvat! 🙄🤦🏽‍♀️

aliendrone

Filip84>>> Jako POBAVILO!! 😁 😁 😁
Nicméně se domnívám, že důmyslně oslovený dotyčný… Jak jen to říci… Prostě by mu to nedošlo ani kdybys to napsal tak, že ho to kousne do prdele. 😉 😁 😁

Filip84

aliendrone: To je mi naprosto a komplexně jasné, ale víš co: když musíš, tak musíš! 😃

Někdy si, holt, nejde pomoct.

tituly

„Na každém šprochu pravdy trochu“ je známé přísloví a snad každý ví, co znamená.

Existovat mohou případy, kdy je něco polopravdivé, kdy má něco reálný základ, ale jinak je to zkreslené nebo že v množství těch názorů něco pravda je a něco není. Něco může být pravdě blíže, něco může být pravdivé a téměř správné, ale s několika chybami. Někdy něco odráží skutečnost, ale je to zveličené. Absolutní pravdy si nech do filozofie. Koumáš nad nesmysly, místo abys odpověděl.