nevzdelaneja

Jaká je teplota bodu varu vody ve vesmíru?

jaká je teplota bodu varu vody ve vesmíru? Pokud platí že čím větší nadmořská výšká, tím menší je bod varu – jaký je největší možný extrém (největší nadmořská výška) a bod varu?

Odpovědi
McArthur

Voda ve vesmíru se vařit nikdy nebude. Prostě se vypaří. Vodík a kyslík ve vakuu spolu nedrží v jedné molekule.

Voda se tak vypaří i při 0 °K = –273,15 °C.

dudu

Bod varu vody, ale třeba též krve je dán atmosferickým tlakem Ve volném vesmíru je bod varu roven nula stupňům celsia.

cynique

Teplota varu čeho?
Největší možný extrém? Těsně nad nula Kelvinu.