Vassiczek

Jaká je Státní idea(či pokřik) USA?

Prosím pomožtě, ať hledám jak hledám, nemůžu najít…

Nejlepší odpověď
annas

Česká a americká státní idea, souznění a přerušování tradic, dějiny a současnost
http://blog.ak­tualne.centrum­.cz/blogy/milos­lav-bednar.php?ite­mid=11648--

Nevím, zda hledáte něco jiného, nebo z které doby, ale jako americká státní idea jsou uváděna slova Thomasa Woodrowa Wilsona (28. prosince 1856–3. února 1924), 28. prezidenta Spojených států amerických:

A nation which does not remember what it was yesterday,
does not know what it is today, nor what it is trying to do.
We are trying to do a futile thing if we do not know
where we came from or what we have been about."
Woodrow Wilson

Strojový překlad

Národ, který si nepamatuje, co by to bylo včera,
neví, co je dnes, ani to, co se snaží dělat.
Snažíme se dělat věci zbytečně, pokud nevíme,
odkud jsme přišli a co jsme byli kolem. "

"Národ, který si nepamatuje, co to bylo včera, neví, co je dnes, ani to, co se snaží udělat. Snažíme se dělat věci zbytečně, pokud nevíme, odkud jsme přišli nebo to, co jsme byli kolem. "
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.creationworldvi­ew.org/articles_vi­ew.asp%3Fid%3D11&­prev=/search%3Fq%3DWe%­2Bare%2Btryin­g%2Bto%2Bdo%2Ba%2Bfu­tile%2Bthing%2Bif%2Bwe%­2Bdo%2Bnot%2Bknow%2Bwhe­re%2Bwe%2Bcame%2Bfrom%2B­or%2Bwhat%2Bwe%2Bha­ve%2Bbeen%2Ba­bout.%2522%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3D38Y%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

Poznámka:
Podobná slova řekl také George Santayana, plným jménem Jorge Augustín Nicolás Ruiz de Santayana (16. prosince 1863 Madrid – 26. září 1952 Řím), americký filosof, kritik a spisovatel španělského původu, představitel naturalismu a „klasické“ americké filosofie.

„Ti, kteří si nepamatují minulost, jsou odsouzeni ji opakovat.“

Další odpovědi
mosoj

Ať žije Mac !!!!

marci1

T.G.Masaryk řekl : „Americká idea je láska ke svobodě“.

emamamisu

give me a high five