Houslovyklic

Jaká je správná odpověď na slova „Nice to see you!“?

Doplňuji:
Toto mi kdosi řekl a já netušila, co odpovědět…

Nejlepší odpověď
quentos

Nice to see you too. (Formálně též: ""A pleasure to meet you as well"; v neformální angličtině „you too“ /srv. zdroj/, ale rozhodně NIKOLI „me too“. To připomíná situaci, kdy byste na_"rád tě vidím" odpověděli „já se taky rád vidim“. Když odpověď neznám, tak neodpovídám a neklamu tazatele!!)

Zdroj: http://answer­s.yahoo.com/qu­estion/index?qid=2007­1106140315AAI­AZce

Další odpovědi
pusinka50

Me too......mně také těší – si myslím

Hamon

Několikrát jsem se setkal s američany, kteří odpovídali „me too“. V jazyce nejde hledat logiku – proč se na how do you do správně odpovídá how do you do?

Kelt

V kurzu English in 20 minutes a day je na větu Nice to see you. Odpověď – Nice to see you too. Tedy jsem rád, že tě vidím. Já jsem taky rád, že Tě vidím.

RL-Vejska.cz

odpověděl bych tím samým.. Nice to see (meet) you. Možná hezky by znělo i „My pleasure.“