Beer4Real

Jaká je šance že se se mnou v paneláku utrhne výtah?

I když tam budu skákat jak opica, pořád nic nehrozí?
Jak jsou ty dnešní moderní výtahy zabezpečeny?
Doplňuji:
Díky Honzo za obsáhlé vysvětlení ;) Jdu to otestovat :)

Nejlepší odpověď
honza19hk

Pokud by se ti podařilo přetrhnout všech 6–10 lan(dle velikosti) tak byjsi stejně neapdal is kabinou,.jsou tam zachycovače které jseou seřízené na určitou rychlost,pokud ji kabina překročí , ty packy se zakousnou do kolejnic po straně kabiny a zabrzdí ji doslova na metru. Maxilálně neudržíš stabilitu a spadneš na podlahu kabiny,protže to je dost úrudké zpomalení.
Ale to,že by jsi s kabinou letěl volným pádem nehrozí.

Pokud tam ale budeš skákat jak opice můžou se ty zachycovače kousnout také,reagují ma prudký pohyb kabiny typický po přetrhnutí lan ale i na velké skákání.Takže pak akorát můžeš zavolat hasiče.
Podlaha by se propadnout neměla,je to ocelový rám s dřevěnou deskou.
Doplňuji:
koukám co tam mám chyb.To bude tím,že jsem to po sobě nečetl.

Další odpovědi
badisko

pokud by se utrhl tak se zablokuje …a myslim ze kdyz tam budes skakat jak pominutej tak na tebe stejne nekdo vybehne.....jo a na vytazih se delaji revize takze to je nepravdepodobne …

anonym

Když budeš ve výtahu skákat jako pominutej, tak se prolomí podlaha :).

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=Wdyf­FiwKlG8

radce

Téměř nulová.
Výtah je nesen jedním systémem lan, současně s ním se pokybuje druhý systém lan, který při stejné rychlosti odblokovává automatické brzdiče. Pokud je rozdíl rychlostí těchto lanových systémů rozdílný, brzdiče automaticky kabinu zablokují v místě, kde zrovna je.
Navíc, výtahy podléhají pravidelným přísným revizím a tyto revize se (na rozdíl od jiných) opravdu provádějí a protokolují.
Mimoto je výtah dimenzován na minimálně šestinásobné zatížení, než čidlo, které hlásí přetížení a zabrání pohybu kabiny…
Teda, bavím se o osobním výtahu, nákladní výtahy, kde je zakázána přeprava osob, mají podmínky provozu mírnější…

Mirka18

Máme dvě dítka a ty ve výtahu dělají různé blbosti, ale ješte se nautrhl. Takže asi máte smůlu nebo já štěstí. Navím máme výtah po rekonstrukci www.icclift.com od této firmy, tak možná proto 🙂