postcd

Jaká je šance na vyřízení dopisu odeslaného jako obyčejné psaní úřadu?

Snad i obyčejná psaní (ne-doporučeně) získají razítko s datem (jestli bývá datum čitelné nevím). Nejde mi o pravděpodobnost doručení, ale o pravděpodobnost že bude k němu úřadem „přihlíženo“, odbor ŽP, podání: vyjádření k dokumentaci EIA

Jaká je šance na vyřízení dopisu odeslaného jako obyčejné psaní úřadem.

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesně formulovaná. ....... „odeslaného jako obyčejné psaní úřadem.“

V doplnění je to však jinak. Zřejmě jste vy poslal dopis a úřad má např. vaši žádost vyřídit.

Nezáleží na tom, zda je dopis poslaný doporučeně nebo jako obyčejné psaní. Záleží také na závažnosti obsahu.

Výhoda – pošlete-li dopis doporučeně, máte doklad, že jste žádost odeslal. Může se dopis někde zatoulat, bez potvrzení se těžko něco prokazuje.

Další odpovědi
Herjulfson

Stačí zaslat mailem ve smyslu ustanovení § 562 OZ a požádat o přijetí pokud tedy nebude doručena nějaká automatická odpověď.

elkon

Pokud je nutné komunikovat s úřady písemně, tak jedině doporučený dopis. To je jistota. Pokud mailem, tak v Outlooku nastavím oznámení o přečtení druhou stranou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

postcd

Pokud e-mailem a nejde o obyčejný dotaz apod. tak asi je potřeba el. podpis/certifikát https://www.pos­tsignum.cz/ nebo datová schránka? Nemůžu přece bombardovat úřad z různých e-mailových adres a předstírat že je od různých osob.
Pokud je potřeba podpis, tak musím naskenovat papírový dokument již podepsaný a nebo stačí na počítači v malování podpis nakreslit?

Herjulfson

Samozřejmě úřad můžete bombarodovat z různých adres. Mělo by být, ale patrné kdo podání činí a obsahovat odpovědi na záklaní otázky, kterými by mohly být – kdo, co, kdy, kde, jak, čím, proč… Jak píšete „Nejde mi o pravděpodobnost doručení, ale o pravděpodobnost že bude k němu úřadem "přihlíženo"" k nějakému podání … Tak to je úplně jedno jak to tam doručíte. Pokud nebudou chtít a nebudou mustet, tak k tomu stejně nepřihlédnnou a můžete se stavět třeba na hlavu. Pochopil jsem to tedy tak, že Vám šlo hlavně o to, že oni od Vás nějakou informaci dostali a Vy to chcete mít nějak podchyceno. Můžete to tedy poslat mailem ve stylu – posílám Vám tuto informaci (aby v budoucnu nemohli říct, že to nevěděli). Zároveň Vás žádám o potvrzení mého podání…(neozvou se tak urgovat – nepomáhá to, tak napsat na jinou adresu … třeba nadřízenému) V mailu také uvést něco jako – budete-li potřebovat jakékoliv další informace, nebo požadujete-li podat "to“ v písemné formě na podatelnu, můžete se na mě obrátit na tel. čísle …, adrese …, nebo prostřednictvím mého mailu.
Na všechno určitě nepotřebujete elektronický podpis nebo datovou schránku a naopak někdy ani to nestačí a budete potřebovat třeba i časové razítko. Prostě, když to napíšete na papír, tak asi taky většinou nepoběžíte na matriku ověřit na tom podpis.