plebs

Jaká je přiměřená rychlost v úseku označeném značkou A 14?

Křoviska až ke krajnici povolená rychlost 90 km, většinou se jezdí v úseku 90 – 110 km mimo traktorů a mopedistů je vhodné snížit rychlost jako důchodce anebo držet plynulost provozu.

Odpovědi
elkon

Ta značka neurčuje rychlost, ale nabádá k zvýšené opatrnosti.

Alesh

Dávej i odkaz na značku nebo její obrázek, ne každý zná značky podle jejich kódu, příp. by stačil název značky „Zvěř“.
No, musíš uvážit, jestli je větší riziko, že budeš mít rozsekaný předek, až ti tam skočí srnka, anebo zadek, až tě zezadu napájí nějaký ten „závodník“. 🙂
Variantou je i při, resp. před průjezdem úsekem použít klakson a zvěř preventivně vyplašit.

Zdroj: https://www.za­kruta.cz/doprav­ni-znaceni/vystrazne-dopravni-znacky/a14/zver/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

plebs

Dotaz byl směrován na zkušené řidiče zda dodržet rychlost s většinou anebo zpomalit na 70 neb 50 km a být kritizován jako na př. důchodce mistry silnic, novináři, znalci experty poradci za nebezpečnou pomalou jízdu.

Dochy

Jen taková poznámka… Pokud nepojedeš jako první, je poměrně značná pravděpodobnost, že Ti tam nic neskočí. Nejvyšší riziko má ten první v koloně. Věřím že první jedoucí 60 riskuje podstatně víc než pátý v koloně jedoucí 90.

cochee

A on ti někdo z těch kritizujících pak zaplatí rozflákané auto? Pokud tam je značka Zvěř, tak o nebezpečně pomalé jízdě snad nemůže být žádná řeč. Povolená rychlost taky neznamená, že tam tolik km/h MUSÍŠ jet. Jel bys tam devadesátkou během náledí?