Ivo26

Jaká je přibližná doba doručení obyčejné zásilky z Nizozemska?

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s dobou dodání obyčejné zásilky z Nizozemska? Objednal jsem na poslední chvíli dárek k narozeninám, odesílatel mi akorát napsal, že zásilku odeslal ve čtvrtek 07/11 a trackovací číslo mi neposkytl s tím, že zásilku zaslal jako obyčejnou zásilku. Myslíte, že je reálné, že zásilka dorazí do pátku 15/11? Mám jinak zkušenosti co se zahraničí týče pouze se zasíláním a přijimáním zásilek ze Slovenska a na Slovensko a tam to vždy trvalo cca tři pracovní dny v průměru max čtyři. Bohužel rekord co mám, tak byla tuzemská zásilka a to ještě zaslaná doporučeně, která příjemci dorazila až po pěti týdnech. Zásilku jsem přitom odesílal z velké pošty v Brně a posílal příjemci do Prahy, takže žádná zapadlá víska nebo něco podobného… Tak jen jestli máte zkušenosti s tím zahraničím, moc mně to pomůže, protože opravdu takhle nemám vůbec představu, jak dlouho to může trvat ani netuším jestli zásilka z NL i když je zaslaná obyčejně k nám do země bude přepravena letecky nebo po zemi. Já jen doufám, že i přesto, že to sice je jen obyčejná zásilka, tak že to bude podobné jako s tím Slovenskem, samozřejmě že nějaký ten den navíc počítám, ale pořád je to přeprava v rámci EU, tak snad doufám, že bude doručeno nějak přiměřeně rychle. Moc děkuji za odpověď, pokud máte někdo přímou zkušenost s těmito podobnými typy zásilek, budu moc rád, když poradíte :) Děkuji a přeji hezký víkend :) I.

Odpovědi
Kepler

Z Nizozemska nevím, ale z Německa to trvá týden. Takže můžeš počítat s nějakými dvěma dny navíc. Jen odhad.

Drap

Pracuje v tom spousta faktorů. Nelze určit, kdy zásilka dojde. Ovšem je velmi reálné,ře do 15.11 přijde.
Neváme co je to za zásilku, ale může se stát,, že se to někde z nějakého důvodu zdrží a příjde třeba za měsíc. Ovšem nestává se to nijak často.

Kazatel

No tak to je různé, pokud se to zasekne v celním řízení jako zboží nesplňující čl. 12. a 13. evropské úmluvy, tak to může být šeredně dlouho a nejdřív očekávej doporučený dopis.

Edison

Do Česka umí pžijít do druhého dne. Po Česku je pak schopná putovat i dva týdny. Mě jednou šel balíček z pošty 412 na poštu 412 týden… K nepochopení. Otázek na dobu doručení jsou tu spousty a zkušeností od doruční do druhého dne po nedoručení vůbec jsjou na netu taky mraky.