Čecho_slovák

Jaká je pravděpodobnost, že určitý web prodal mé údaje někomu, který mne zahlcuje výherními spamy?

O co jde. Před nedávnem jsem vyhledal web, který nabízel pojišťovny s nejmenší platbou za povinné ručení auta, Vypsal jsem potřebné údaje, bohužel podmínka byla telefonní číslo. Protože jsem nechtěl dát svůj oficiální email, založil jsem nový. Po nějaké době mi bylo voláno na mé číslo i několikrát denně a proto jsem volajícího zablokoval. A posléze mi na email chodily spamy se smýšlených odesílatelů. A v emailech byly odkazy na výhry z českých obchodů a zajímavé je, všechny obsahovaly mé jméno, adresu i telefon.
Dá se proti tomu něco udělat?

Já se ptal: Jaká je pravděpodobnost, že určitý web PRODAL mé údaje někomu a vy mi píšete jak se mám bránit před spamy. Tak to vám děkuji.

Odpovědi
Hlada

Čemu to vadí? Má to vliv na dojivost? Když dám někomu číslo s tím, aby mi zavolal, tak se přece nemůžu divit tomu, že mi volá. Smazat spamy nedá žádnou práci. Téměř všechny se dají odhlásit.

elkon

Nainstalovat doplněk, který blokuje reklamy apod. V Google Chrome to není problém. A pro příště si rozmyslet komu dávat své údaje. Podobné weby nepoužívat, stejně to nikam nevede, je to jen marketing. Stejně tak použít v telefonu aplikaci, která blokuje telemarketing (např. Můžu to zvednout?). Když se dobře nastaví, má pak člověk od nich pokoj.